بررسی بودجه ۹۸ آموزش‌وپرورش؛ کفاف رتبه‌بندی را نمی‌دهد

اخبار

حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به بررسی بودجه سال ۹۸ آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این جلسه که با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، میزان تحقق بودجه سال ۹۷ و آنچه برای سال ۹۸ پیش‌بینی شده است، بررسی شد.

وی افزود: بودجه آموزش و پرورش برای سال ۹۸ افزایش پیدا کرده اما اشکال این است که همچنان بخشی از مطالبات سال ۹۷ به ۹۸ تحمیل می‌شود و مبلغ درنظر گرفته‌شده برای بحث رتبه‌بندی معلمان کافی نیست.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به این پرسش که میزان اعتبار پیش‌بینی‌شده برای آموزش و پرورش در سال ۹۸ و اعتبار درنظر گرفته‌شده برای رتبه‌بندی معلمان چقدر است، گفت: فعلاً نمی‌توانم رقم آن را بگویم تا زمانی که مصوب شود اما به‌صورت کلی باید گفت که رقم درنظر گرفته‌شده کفاف اجرای رتبه‌بندی معلمان را نمی‌دهد و دولت باید پیشنهاد آموزش و پرورش برای رتبه‌بندی را بپذیرد.

 

میرزاده ادامه داد: بحث مدارس شبانه‌روزی، سرانه غذایی دانش‌آموزان و توجه به مدارس روستایی نیز باید در بودجه سال ۹۸ در نظر گرفته شود اما در شرایطی که بخشی از بدهی‌های سال ۹۷ به ۹۸ منتقل می‌شود و بدهی‌ها صفر نمی‌شود امکان چنین مواردی نیست.

وی گفت: در بودجه سال ۹۸ باید به این اولویت‌ها توجه داشت، نخست اجرای رتبه‌بندی معلمان، دوم منتقل نشدن مطالبات سال ۹۷ به سال ۹۸ و تنظیم بودجه براساس عملکرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *