مدیرکل آموزش و پرورش تهران:قطار آموزش و پرورش تهران بر ریل برنامه‌های کارشناسی تنظیم شده است

اخبار

عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در مراسم معارفه خود و تکریم مدیرکل سابق آموزش و پرورش شهر تهران که در تالار فرهنگ برگزار شد، ضمن درود به روح مطهر امام شهیدان و شهدای انقلاب اسلامی به ویژه ۳۶۰۰۰ شهیده دانش‌آموز و ۴۰۰۰ معلم شهید، اظهار کرد: امروزه آموزش و پرورش به عنوان اصلی ترین نهاد اجتماعی، کانون آگاهی و دانایی و زمینه‌ساز توانایی در نسل حاضر و آینده است.

 

وی ادامه داد: نهاد آموزش و پرورش می‌تواند ضمن تربیت افراد آگاه و پرورش نیروی متخصص به عنوان ابزار و هدف توسعه، تسهیل‌گر توسعه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و حتی فراتر از آن موجب وحدت و انسجام اجتماعی و وحدت سیاسی و در نهایت ارتقای مدیریت موثر داخلی باشد.

 

فولادوند با بیان اینکه رشد و توسعه پایدار کشور به تربیت انسان‌های آگاه متعهد و متخصص بستگی دارد و پیشرفت همه جانبه مرهون توسعه سرمایه انسانی است، افزود: رسیدن به یک آموزش و پرورش آینده‌ساز به تعهد و مشارکت نیازمند است.

 

وی تصریح کرد: باور دارم آموزش و پرورش شهر تهران به عنوان نماد و قلب آموزش و پرورش ایران علاوه بر همکاری و تعامل بین اجزای اصلی خود یعنی خانه و مدرسه نیازمند همدلی، همکاری و تعامل همه اجزای نظام و بخش‌های مختلف سیاسی و اجتماعی است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اضافه کرد: امروزه مطالبه مردم از آموزش و پرورش، دیگر یاد دادن، خواندن و نوشتن نیست و بدون تردید مطالبه مردم شهر تهران و خانواده‌های دانش‌آموزان تهرانی از آموزش و پرورش، برخورداری مدارس از آموزش‌های کیفی و ارائه آموزش و پرورش با کیفیت به فرزندان‌شان است.

 

وی ادامه داد: در چنین فضایی مطالبه‌گرایانه و وجود واقعیت‌های انکارناپذیری چون تقاضای فزاینده برای آموزش، تنوع سلایق، محدودیت منابع، کافی نبودن مشارکت مردم در تأمین هزینه‌های آموزشی و اتکای بیش از حد به منابع دولتی، آموزش و پرورش شهر پیچیده‌ای مانند تهران بیش از هر زمانی و قبل از هر چیزی نیازمند حرکت بر مدار قانون و پرهیز از هرگونه شتابزدگی و ابتناء بر برنامه محوری است تا بتواند در مسیر حرکت خود به تعالی برسد.

 

فولادوند گفت: قطار آموزش و پرورش شهر تهران بر ریل برنامه‌های کارشناسی تنظیم شده است و به همه همکارانم اطمینان خاطر می‌دهم با دقت و حساسیت و بر اساس منویات مقام معظم رهبری در حوزه تعلیم و تربیت و برنامه‌های دولت و همچنین برنامه‌های اعلامی وزیر آموزش و پرورش به مجلس شورای اسلامی، این قطار به حرکت خود ادامه خواهد داد.

 

وی ادامه داد: با بررسی وضع موجود و شناخت فرصت ها و تهدیدها و بر اساس مطالعات کارشناسی و پرهیز از هرگونه تعصب و تعجیل در صورت ضرورت، برنامه‌های اصلاحی و مکمل را به منظور تعالی و توسعه آموزش و پرورش پایتخت اجرایی می‌کنیم.

 

مدیرکل اموزش و پرورش شهر تهران تصریح کرد: اینجانب به اینکه آموزش و پرورش سرمایه نسل امروز و فردای ماست و به اینکه هرجا بحث از آموزش کیفی است باید سهم و نقش مردم در اداره امور مدارس و میزان مشارکت آنها در تولید و اجرای برنامه‌های آموزشی بالا رود، ایمان و اعتقاد و باور دارم و بر همین اساس باور دارم آموزش و پرورش شهر تهران باید متعلق به مردم، دانش‌آموزان و معلمان تهران باشد و وظیفه همه دغدغه‌مندان و دلسوزان نظام تعلیم و تربیت به ویژه معلمان، اهل قلم و رسانه‌ها و فعالان صنفی است که کمک کنند تا مسئله فرهنگ و تعلیم و تربیت فارغ از سیاست و به دور از بده بستان‌های سیاسی باشد تا بر اساس قانون و اصول علمی به طراحی برنامه‌های خلاقانه و غیر تبلیغاتی در تراز شهری مانند تهران بپردازد و  علاوه بر ارتقای آموزش و پرورش تهران می‌تواند به نقش الگوی خود برای سایر نقاط کشور هم عمل کند.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *