مینایی پور خبر داد: تفاهم‌نامه همکاری بین آموزش و پرورش و معاونت امور زنان امضا شد: اجرای طرح بازگرداندن دختران بازمانده از تحصیل به مدرسه

اخبار

تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت آموزش و پرورش و معاونت امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با حضور سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و معصومه ابتکار معاون زنان و خانواده رئیس‌جمهور امضا شد.

 

فرحناز مینایی‌پور مدیرکل امور زنان وزارت آموزش و پرورش در این مراسم  اظهار کرد: سال‌هاست که توافق‌نامه بین وزارت آموزش و پرورش و معاونت امور زنان و خانواده منعکس شده است که در سال‌های گذشته سه طرح حمایت شد که هم اکنون جزو طرح‌های دفتر امور زنان است.

 

وی ادامه داد: این ۳ طرح شامل آموزش حقوق به دانش‌‌آموزان دختر، بهبود وضعیت آموزشی و بهداشتی و بهبود شیوه مهارت‌های ارتباطی دانش‌‌آموزان با اولیای مدرسه و خانواده است.

 

مینایی‌پور اضافه کرد: در این تفاهم‌نامه جدید ۳ موضوع مورد بحث است که شامل حمایت از برگزاری کلاس های آموزشی برای ارتقای مهارت‌های آموزشی و پرورشی مربیان متوسطه اول با عناوینی چون «نشاط و شادی، امید، ابراز وجود، مدیریت، معنویت و خودمختاری»، طرح ملی ارتقای آگاهی دانش‌آموزان و تدوین بسته عملیاتی بازگرداندن دختران بازمانده از تحصیل به مدرسه است.

 

فارس

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *