برگزاری مسابقه نو‌آوری‌های صنعتی در مدارس استعدادهای درخشان

اخبار

حمید رحمانی معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان در جلسه مشترک با سازمان بسیج مهندسین اظهار کرد: این مرکز در نظر دارد با همکاری سازمان بسیج مهندسین در راستای استقرار نظام جامع پژوهش محور مورد تأکید در اسناد بالادستی همچون نقشه جامع علمی کشور و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کارسوق «من و آینده ایران» را در قالب مسابقه نوآوری‌های صنعتی در مدارس استعدادهای درخشان برگزار کند.

وی تصریح کرد: بر اساس منویات مقام معظم رهبری و انتظارات جامعه نخبگان و مدارس استعدادهای درخشان و سیاست‌های مرکز در خصوص توسعه فعالیت‌های پژوهشی در مدارس و رویکرد مهارتی و صنعتی, این مسابقه و جشنواره برگزار می‌شود.

رحمانی افزود: ما باید به سمتی حرکت کنیم که دانش‌آموزان فارغ التحصیل از مدارس استعدادهای درخشان علاوه بر برتری در مباحث علمی و نظری در زمینه های اخلاقی، مهارتی و فنی نیز الگو باشند.

معاون مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، جامعه هدف در این طرح را دانش‌آموزان دبیرستان‌های دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان عنوان کرد.

رحمانی در خصوص برگزاری نمایشگاهی از آثار برگزیده و تقدیر از پژوهشگران، اظهاد کرد: طرح‌های منتخب در اردیبهشت ماه ۹۸ به نمایش گذاشته می‌شوند و دانش‌آموزان دارای طرح‌های منتخب مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

وی مسائل حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حوزه وزارت نفت، حوزه وزارت نیرو، حوزه وزارت صنعت، معدن و تجارت و ساخت هواپیماهای سبک قابل کنترل را از محورهای مسابقه عنوان کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *