ازدواج زودهنگام علت ۴۰ درصد بازماندگی تحصیل در مازندران است

اخبار

اسفندیار نظری در گفتگوی افزود : که بیشتر این دانش آموزان را هم دختران بویژه در مناطق روستایی و کوهستانی استان تشکیل می دهند.
وی با اعلام این که بیشتر بازماندگی از تحصیل در مازندران مربوط به مقطع متوسطه اول و دوم است، توضیح داد: در حال حاضر پوشش تحصیلی استان در مقطع ابتدایی ۱۰۰ درصد، متوسطه اول ۹۸ درصد و متوسطه دوم ۹۲ درصد است.
معاون آموزش و پرورش مازندران مخالفت والدین و همسران را در بازدارندگی از تحصیل دختران دارای بیشترین تاثیر دانست و گفت: خانواده ها نباید به هر دلیلی از تحصیل دانش آموزان جلوگیری کنند زیرا تحصیل حق حیاتی هر فرد است و تحصیلات سرمایه و امنیت یک فرد در جامعه را فراهم می کند.
نظری از مهاجرت، عدم توان مالی برای ادامه تحصیل، داشتن معلولیت جسمی و ذهنی و همچنین فعالیت به عنوان کودک کار به عنوان دیگر عوامل بازماندگی از تحصیل دانش آموزان در مازندران یاد کرد.
وی گفت: چنانچه هر یک از دانش آموزان نتواند در فرایند مستمر تحصیل حاضر باشند، آموزش از راه دور بهترین بستر و فضا برای دانش آموزی و ادامه تحصیل است.
معاون آموزش و پرورش مازندران همچنین تاکید کرد که این نهاد آمادگی دارد با تمام توان شرایط تحصیلی دانش آموزان استان را فراهم نماید و چنانچه دانش آموزی هرگونه مشکلی دارد، می تواند به آموزش و پرورش مراجعه کند تا به آن رسیدگی شود.
نظری همچنین به مهیا شدن شرایط الکترونیکی آموزش از راه درو در استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۶ مدرسه بالای ۲۰۰ دانش آموز و چند مدرسه بالای ۱۰۰ دانش آموز در استان به صورت الکترونیکی در حال فعالیت هستند.
وی ابراز امیدواری کرد که در آینده نه چندان دور تمامی دانش موزان در سراسر استان بتوانند از طریق آموزش الکترونیکی به تحصیل خود ادامه دهند تاآمار بازماندگان از تحصیل به حداقل برسد.نظر
مظری شرایط پوشش و هدایت تحصیلی را در مازندران را نسبت به استان های دیگر مطلوب توصیف کرد و گفت: مازندران در هدایت تحصیلی رتبه سوم کشور و در نرخ پوشش تحصیلی نیز رتبه سوم کشوری را به دست آورده است.
گفتنی است که در حال حاضر ۶ هزار و ۲۷۵ دانش آموز در ۷۶ مدرسه از راه درو استان در حال تحصیل هستند.
استان مازندران در سال تحصیلی جاری بیش از ۵۳۸ هزار دانش آموز دارد که در چهار هزار و ۵۰۰ مدرسه در حال تحصیل هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *