مذاکره با بانک مرکزی و وزارت امور خارجه برای پرداخت حقوق معلمان خارج از کشور

اخبار

تعدادی از معلمان خارج از کشور در سامانه فارس من از عدم پرداخت حقوق خود در چند ماهه گذشته خبر دادند و خواستار پیگیری برای پرداخت آن شدند.

البته خبرگزاری فارس، این موضوع را پیگیری کرده است؛ در آخرین مصاحبه خبرنگار فارس با غلامرضا کریمی رئیس‌ مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور، وی عنوان کرده بود «بانک مرکزی با پرداخت ارز به صورت حواله‌ای موافقت کرده است؛ در حال مکاتبه با کشورهایی هستیم که بانک ایرانی در آنجا هست تا به صورت حواله‌ای در این کشورها ارز داشته باشیم و بعد به سایر کشورها انتقال دهیم».

اما برای پیگیری نتیجه این فعالیت‌ها باز به سراغ غلامرضا کریمی رفتیم؛ وی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس اظهار کرد: ۴۰۰ معلم ارزبگیر در مدارس خارج از کشور فعالیت می‌کردند که این تعداد را از ابتدای مهرماه به ۲۷۰ نفر کاهش دادیم، اما این معلمان از فروردین ماه تا ۳۰ شهریور ماه و همچنین معلمان ارزبگیر باقیمانده در مدارس خارج از کشور از اول فروردین ماه تا کنون حقوق دریافت نکردند.

وی ادامه داد: اعتبار ریالی حقوق معلمان ارزبگیر تأمین شده است اما برای پرداخت آن باید این اعتبار را  تبدیل به ارز کنیم که این امکان با ارز دولتی فراهم نیست.

کریمی اضافه کرد: اگر بخواهیم حقوق معلمان را با ارز آزاد پرداخت کنیم بودجه این سازمان به یک چهارم کاهش می‌یابد یعنی  در حال حاضر بودجه مرکز امور بین‌الملل و خارج از کشور ۱۷۰ میلیارد تومان است که باید با پیش‌بینی ارز آزاد ۵۰۰ میلیارد تومان باشد تا برای پرداخت حقوق معلمان دچار کسری نشویم.

وی افزود: در حال حاضر با بانک مرکزی و وزارت امور خارجه در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم مشکل حقوق این معلمان را برطرف کنیم که یا به صورت حواله یا ارز نیمایی اعتبار حقوق معلمان پرداخت شود که امیدواریم تا یکی دو هفته آینده  این موضوع عملیاتی شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *