حاجی‌بابایی: یک اشتباه استراتژیک معلم و دانش‌آموز را هدف قرار داد

اخبار

حمیدرضا حاجی‌بابایی اظهار کرد: اشتباه استراتژیک ساختار آموزش‌وپرورش را فلج کرد، ۱۰۰ هزار نیروی آشپز و خدمتگزار که معلم شدند الآن جای ۲۰۰ هزار نفر کار می‌کنند. آقای عسگری آزاد معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ر‌یزی به‌علت نگاه بسیار محدود و غیرکارشناسی و شرکتی که به آموزش‌وپرورش داشتند و از حامیان جدی معلمان روزمزد و شرکتی بودند به‌همراه آقای فانی وزیر وقت آموزش‌وپرورش بدون توجه بر نیازهای واقعی بدنه آموزش وپرورش و کارشناسی دقیق، گفتمان غالب خود را مازاد نیرو و خصوصی‌سازی در آموزش و پرورش قرار داد و با این سیاست اشتباه پایه‌های ظلم و بی‌توجهی دولت به معلمان و فرهنگیان را بنا نهادند.

وی افزود: آقای فانی در جلسه‌ای در حضور دکتر نوبخت تأکید کردند که آموزش و پرورش بیش از ۳۰۰ هزار نفر نیروی انسانی مازاد دارد، در جای دیگری گفت “آموزش و پرورش را با ۷۵۰ هزار نفر می‌توان اداره و مدیریت کرد. حتی این دیدگاه تا جایی پیش رفت که او پیشنهاد انتقال نیروهای آموزش و پرورش به سایر دستگاه‌های دولتی را مطرح کرد و دیگر از ۱۵۰ هزار معلم مازاد سخن گفت.

بسته حمایتی مولود نامبارک خصوصی‌سازی در آموزش و پرورش

حاجی‌بابایی گفت: آقای فانی به‌جای تأکید بر برنامه‌ریزی راهبردی برای ارتقای جایگاه آموزش و پرورش و آینده‌نگری بر جنجال‌های متعدد رسانه‌ای تکیه کردند گاهی از ۱۰۰ هزار نفر معلم بیسواد و آشپز معلم در آموزش و پرورش سخن گفتند و زمانی از ورود بی‌ضابطه ۱۱۶ هزار نفر خدمتگزار و آشپز به آموزش وپرورش. در سایه این هیاهوی رسانه‌ای خصوصی‌سازی و مولود نامبارکی با نام بسته حمایتی وارد آموزش و پرورش شد، مدارس دولتی به‌اجاره خواص درآمدند در سایه این نگاه غیرکارشناسی بیش از ۱۰۰ مدرسه دولتی فقط در شهر تهران اجاره داده شد.

وی افزود: سقوط جایگاه فرهنگیان، تعطیلی مجتمع‌های روستایی شمیم ولایت که با پشتوانه نظری بسیار متعالی تدوین و اجرا شده بود، کاهش شدید عوامل اجرایی مدارس، کاهش و تا مرز نزدیک به صفر رسیدن تعداد مربیان و معاونین آموزشی، اجرایی، پرورشی، بهداشت و مشاوران از خروجی‌های این نگاه مهلک و غیرکارشناسی به سیستم تعلیم و تربیت بود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به‌دنبال آن تعطیلی تعداد قابل توجهی از مدارس روستایی به‌ویژه در دوره متوسطه اول و تراکم کشنده کلاس‌ها ضربات دیگری است که کودکان و نوجوانان این کشور از این نگاه غیرکارشناسی خوردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *