«علیرضا کمرئی» خبر داد: کتاب هایی که مدارس مجاز به استفاده هستند

اخبار

به گزارش سرمشق نیوز «علیرضا کمرئی» در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان درباره ی نظارت بر اجرای ممنوعیت برگزاری آزمون در مدارس گفت: در تابستان گذشته بخشنامه ای از سوی شورای عالی آموزش و پرورش ارسال شد.

 

مدیر کل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش وپرورش افزود: این بخشنامه بر ممنوعیت برگزاری آزمون و ورود کتاب های کمک آموزشی که سیستم آموزشی ما را مختل می کند تاکید کرده است.

 

وی تصریح کرد: حذف آزمون های زاید در مدارس و ممنوعیت کتاب های کمک آموزشی تاکیدی بر مصوبه ۹۵۱ بود و بیشترین تاکید بر منوعیت برگزاری آزمون و ورود کتاب های کمک آموزشی در دوره ی ابتدایی بود.

 

وی ادامه داد: در دوره متوسطه بر اساس قواعدی برخی از آزمون ها به صلاح دید مرکز سنجش و آموزش کشور مجاز است که  باید موسسات مسیری که امکان حضور در مدرسه  را دارند را طی می کردند.

 

کمرئی تصریح کرد: موسسات آموزشی باید تقاضا را به اداره کل استانی خود بدهند و اداره کل ها تا ۱۵ شهریور به مرکز سنجش درخواست می دهند؛ و مرکز سنجش پس از بررسی منابع، صلاحیت فنی آنان مجوز صادر می کند و آنان می توانند در مدارس متوسطه حضور یابند.

 

وی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه برگزاری آزمون در دوره ابتدایی مجاز نیست بیان کرد: همه حوزه های نظارتی اعم از اداره کل ارزیابی عملکرد و واحد های استانی و منطقه ای این موضوع را پیگیری می کنند و اگر تخلفی صورت گیرد برخورد می کنند.

 

کمرئی تاکید کرد: ورود کتاب های کمک آموزشی هم به دقت نظارت و رصد می شود. اگر قردادی منعقد شده باشد یا کتابی تحمیل شود با آن برخورد می شود. نباید با کتاب های دیگر فضای تدریس را آسیب زا کنیم.

 

وی یاد آور شد: البته در مصوبه  ۸۲۸ آمده است ساماندهی کتاب های کمک آموزشی توسط معاونت آموزش است در صورتی که مولفین کتاب هایی را متناسب با شرایط دانش آموزان و آموزش و پرورش تالیف کرده باشند باید به سازمان پژوهش می دهند، آنان بررسی می کنند و اگر تایید کنند در سامانه قرار می دهند.

 

مدیرکل ارزیابی عملکرد وزارت آموزش وپرورش بیان کرد: مدیران مدارس مجاز هستند این دسته از کتاب ها را برای کتابخانه مدارس تهیه کنند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *