وزیر آموزش و پرورش وارد یزد شد

اخبار

 سیدمحمد بطحایی، چهارشنبه شب در جمع روسای ادارات کل آموزش و پرورش ، معاونان ابتدایی و روسای پیش دبستانی سراسر کشور در سالن آمفی تئاتر یزد سخنرانی می کند.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد و رونمایی از تمبر نخستین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی از دیگر برنامه های سفر یکروزه وزیر آموزش و پرورش به استان یزد است.

نخستین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی ویژه دوره پیش دبستانی صبح امروز در دانشگاه یزد آغاز شد.

۲ هزار و ۲۰۰ اثر به دبیرخانه همایش ارسال شد که از مجموع آثار ۴۱۵ مورد در بخش مقاله ، ۱۱۸ فیلم کوتاه ، ۲۳۵ مورد قصه گویی، هزار و ۱۶۱ عکس ، ۱۴۵ اثر مربوط به بخش آواها و نواهای بومی – محلی و بقیه هم در بخش دکلمه است.

از سوی هیات داوران از مجموع مقالات علمی ۲۰۰ مورد پذیرفته شد که ۵۲ مورد آن در قالب سخنرانی ارائه می شود و در مجموع از ۲۰ اثر برگزیده در بخش های مختلف در اختتامیه همایش تجلیل می شود.

هویت، رشد و تعالی همه‌جانبه دوران کودکی، عناصر هویت و فرایند هویت‌یابی آنها در دوره پیش‌دبستانی در بستر فرهنگ اسلامی ایرانی، بررسی و آسیب‌شناسی وضعیت کودکان ، نحوه بازنمایی آنها در الگوی هویت اسلامی ایرانی از محور‌های همایش است.

نقش فرایندهای اجتماعی در هویت یابی کودکان ، بازنمایی هویت اسلامی – ایرانی آنها در رسانه ها ، سینما و فناوری های دیجیتال ارتباطی، اطلاعاتی و انواع هویت کودکان و نحوه بازنمایی آن در الگوی هویت اسلامی با توجه به اسناد بالا دستی آموزش و پرورش از دیگر محورهای همایش است.

در این گردهمایی ۱۱ کارگاه آموزشی با موضوع های مختلف برگزار می شود که سه هزار و ۸۰۰ نفر در این کارگاه ها آموزش می بینند.

 

ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *