آزمون‌ استاندارد مؤسسات خصوصی در مدارس را مافیا نمی‌دانیم

اخبار

عبدالرسول عمادی  با اشاره به اینکه نمی‌توان تعامل مدرسه و بخش خصوصی را ممنوع کرد و این موضوع با اقتضائات برنامه درسی ملی سازگاری ندارد، اظهار کرد: صدور مجوز برای مؤسسات خصوصی به مافیای کنکور ارتباطی ندارد.

وی افزود: برگزاری آزمونها در مدارس با هدف تشخیص میزان پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان است و این کار با تشخیص و هماهنگی شورای مدرسه انجام می‌شود.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: در صورت صلاحدید شورای مدرسه، آزمون‌های پیشرفت تحصیلی برگزار می‌شود و آزمون را معلم برگزار می‌کند و ارزشیابی توسط او انجام می‌شود.

عمادی با تأکید براینکه برگزاری آزمون در مدارس از اختیارات شورای مدرسه و از جلوه‌های مدرسه محوری است، افزود: برخی مؤسسات از سوی مدارس غیردولتی تأیید صلاحیت می‌شوند و شورای مدرسه اجازه برگزاری آزمون توسط آنها را دارد و برای آنکه مسئله به حال خود رها نشود باید از بالاترین مرجع یعنی مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش مجوز بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری آزمون در دوره ابتدایی ممنوع است و برگزاری آزمون در مدارس توسط موسسات معتبر که به تأیید مدارس غیردولتی رسیده‌اند نباید با مافیا اشتباه گرفته شود. ما با مشارکت بخش خصوصی که در روندی سالم با مدارس همکاری می‌کنند و صلاحیت آنها از سوی مرکز سنجش تأیید شده است مشکلی نداریم.

تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *