معاون وزیر آموزش و پرورش: تمرکز بر حافظه محوری در آموزش خیانت به نسل آینده است

اخبار

رضوان حکیم زاده روز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران کل قدیم و جدید آموزش و پرورش استان قزوین افزود: برای تربیت انسان هایی در طراز سند تحول بنیادین باید از مقطع پیش دبستانی و ابتدایی آغاز به حرکت کرده و به تربیت در این دوره توجه اساسی داشت.
وی اضافه کرد: اگر این دوره را به جای تربیت کردن و توجه به قلب و عواطف کودکان، صرف آزمون و حافظه محوری کنیم در واقع با نادیده گرفتن سایر ابعاد هویت انسانی، به آیندگان خیانت کرده ایم.
حکیم زاده با قدردانی از خدمات مدیرکل سابق آموزش و پرورش قزوین، تاکید کرد: این استان پیشتاز پوشش تحصیلی ابتدایی و نیز جذب بازماندگان از تحصیل است که این خود یکی از نتایج مثبت عملکرد مدیرکل سابق آموزش و پرورش این استان به شمار می رود.
به گفته این مسئول، همچنین به پاس تلاش های صورت گرفته در مجموعه آموزش و پرورش قزوین، نرخ تکرار پایه تحصیلی این استان نسبت به سایر استان های کشور کاهش بیشتری داشته است.
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدیری موفق است که از منابع مادی و انسانی در زمان مشخص، ارزش افزوده بیشتری تولید کند، یادآور شد: امیدواریم مسیر خوبی که مدیرکل سابق آموزش و پرورش قزوین، به خصوص در دوره آموزش ابتدایی ترسیم کرده در دوره مدیریت جدید این اداره کل نیز ادامه یابد.
در پایان این مراسم ضمن قدردانی از خدمات پنج ساله سالار قاسمی مدیرکل سابق، خیرالله رحمانی به عنوان مدیرکل جدید آموزش و پرورش استان قزوین معرفی شد.

منبع ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *