دانش آموزان مداح پایتخت تجلیل شدند

اخبار

در مقطع ابتدایی پیام ربیعی، محمدحسن احمدی، مهران موسی زاده، حسین صادقی، محمدمهدی احمدی و محمدحسن اشتیاقی به ترتیب رتبه های اول تا ششم را کسب کردند.
در مقطع متوسطه اول نیز امیرعلی علیمحمدی رتبه اول، مرتضی علی اصفهانی رتبه دوم، امیرمهدی خلیلی و محسن میرکوهی به طور مشترک رتبه سوم، مهدی بهرامی رتبه چهارم، امیرحسین قلعه نویی رتبه پنجم و ابوالفضل سجده رتبه ششم را کسب کردند.
همچنین در مقطع متوسطه دوم محمدرضا جدیدوند، حسن توکلی، محمدجواد اکبری، علی معینیان، ابوالفضل رضایی و عرفان علمی رتبه اول تا ششم را از آن خود کردند.
در بخش ویژه این جشنواره نیز جمال ولی و امیرحسین فخری برگزیده روشندل مقطع متوسطه دوم تجلیل شدند.
حاج غلامرضا سازگار و حاج اکبر کاظمی ۲ پیرغلام اباعبدالله الحسین بودند که در این آیین تجلیل شدند.
سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در این آیین گفت: تاثیر فعالیت مداحان در حرکت های بزرگ تاریخی کشور از پیروزی انقلاب اسلامی تا موفقیت در هشت سال دفاع مقدس انکار ناشدنی است.

*کلا‌س‌های آموزشی برای دانش‌آموزان در کانون مداحان
رئیس کانون مداحان و شعرای آئینی نیز گفت: این برنامه نشان می‌دهد استعدادهای بالقوه‌ای در مدارس ما وجود دارد که باید شناسایی و هدایت شوند.
مصطفی خورسندی با اشاره به ثبت اطلاعات ۸۰ هزار مداح در سیستم کانون مداحان کشور اظهارداشت: ۴۲۵ دفتر زیرنظر این کانون در سراسر کشور فعالیت می کند و بزودی کلاس‌های آموزشی برای دانش‌آموزان در کانون مداحان نیز برگزار خواهد شد.
براساس گزارش ها امسال بیش از هشت هزار نفر متقاضی از مدارس شهر تهران در آیین نوگلان حسینی شرکت کردند که حدود ۶۰۰ نفر از آنان به مرحله استانی راه یافتند.
داوری مرحله نهایی دوازدهمین آیین تجلیل از نوگلان حسینی بر عهده حاج مرتضی طاهری، حاج مصطفی خورسندی و کربلایی رحمان نوازنی بوده است.
شاخصه‌های اصلی این دوره همچون سال‌های گذشته، بهره‌مندی از صوت خوش و متعارف، مقتل خوانی، شعر، حسن اجرا، صوت و لحن، ظاهر و پوشش، دعا و حسن ختام اعلام شده است.

منبع ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *