کمبودها در مباحث آموزشی به شدت احساس می شود

اخبار

سید محمد کاظم حجازی روز سه شنبه در نشست اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان خاش اظهار داشت: نگاه ویژه ای برای حل مشکلات و اجرای عدالت در توزیع خدمات در دولت و مجموعه نظام وجود دارد و از ظرفیت دستگاههای مختلف برای رفع نیازها بهره گرفته می شود.

وی بیان کرد: نیازسنجی ها و اخذ اطلاعات دقیق، شفاف و کارشناسی شده از اولویت های مهم وزارت آموزش و پرورش است که از طریق حضور میدانی در صحنه و با تقسیم نیروها تلاش می شود کمبودها در حوزه های مختلف آموزشی، پرورشی، تربیت بدنی و … رفع شود.
مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور مناطق کمتر توسعه یافته کشور گفت: بالا بردن امید، اعتماد سازی و تقویت نشاط در جامعه در دستور کار مسئولان دولتی است.
حجازی ادامه داد: مدیران و مسئولان در سیستان و بلوچستان با سخت کوشی به دنبال حل مشکلات در حوزه های مختلف هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: این نهاد تولیدات دستی دانش آموزان خاش را خریداری می کند تا در اجرای طرح های کارآفرینی و اشتغالزایی به موفقیت برسند.
علیرضا نخعی با تاکید بر اینکه بومی گزینی و تامین نیروی متخصص و ساخت مجتمع های شبانه روزی از اولویت های آموزش و پرورش است اظهار داشت: در شهرستان سرباز حدود ۷۰ مدرسه با مشارکت دولت و خیران ایجاد شده است.
فرماندار خاش نیز گفت: برطرف شدن مسائل و مشکلات منطقه در گرو مباحث آموزشی، توسعه فرهنگ، تلاش برای رفع تبعیض ها و ارتقای شاخص های آموزشی و خدماتی است.

حمیدالدین یوسفی افزود: محرومیت تاریخی در سیستان و بلوچستان سبب عقب ماندگی این استان شده و در شهرستان مرزی خاش نگران ترک تحصیل دانش آموزان هستیم.
وی افزود: تلاش برای تامین نیازهای حداقلی، کمک به توسعه مدارس شبانه روزی، ایجاد مجتمع های خوابگاهی، ساخت و تجهیز مدارس، تولید و تامین نیروی انسانی کارآمد باید مورد توجه مسئولان آموزش و پرورش باشد.
خاش از توابع سیستان و بلوچستان در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.

منبع: ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *