پیام وزیر آموزش و پرورش به جشنواره بین المللی فیلم رشد؛ جشنواره فیلم رشد؛ رویداد غرورانگیز بین المللی در نظام تعلیم و تربیت اسلامی

آموزش و پرورش

سید محمد بطحایی در آستانه برگزاری چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد؛ طی پیامی این جشنواره را دیرپاترین جشنواره فیلم آموزشی خواند که به عنوان یک رویداد غرورانگیز بین المللی در نظام تعلیم و تربیت اسلامی بیش از پیش می تواند در بسته های آموزشی متاثر از تحول بنیادین در آموزش و پرورش نقش آفرینی کند.

 

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برانگیختن ارزش های فطری زیباجویی؛ حقیقت دوستی و کنجکاوی دانش افزا؛ ایجاد تنوع در محیط یادگیری؛ تسهیل و تعمیق محتوا و ملموس نمودن مفاهیم از انتزاعات تا مشاهدات و تجربه موفق انتقال ارزشهای اخلاقی و معارف دینی در فیلم آموزشی این رسانه ی موثر را برای تربیت نسلی سرافراز در اولویت قرار می دهد؛ از تجربه فیلم دیدن به مثابه گستردن تجربه زیسته فراگیران نام برده است.

 

سید محمد بطحایی در ادامه این پیام آورده است: خواندن فیلم آموزشی با لایه های معنا؛ مشارکت توام با تفکر؛ تخیل و خلاقیت می طلبد و تاثیر شگفت انگیزی بر بافت ارتباطی آموزش دارد.

 

وی در پایان ضمن ابراز خرسندی از حضور پرنشاط فیلمسازان فرهنگی و فرهنگیان فیلمساز از همراهی آنها در به ثمر نشاندن چهل و هشتمین شکوفه این درخت پر سایه؛ قدردانی کرده است.

 

متن این پیام به شرح زیر است:

 

 

 

به نام خداوندگار زیبایی‌ها

 

سرچشمه‌ی نبوغ، اشتیاق است. هر رویداد، روش و فرآیندی که منتهی به شوق‌انگیزی دانش‌آموزان شود یک فرصت مغتنم آموزشی است.

 

دیرپاترین جشنواره‌ی فیلم آموزشی، به‌عنوان یک رویداد غرورانگیز بین‌المللی در نظام تعلیم و تربیت اسلامی بیش‌ازپیش می‌تواند دربسته‌های آموزشی متأثر از سند تحول بنیادین در آموزش‌وپرورش نقش‌آفرینی کند.

 

برانگیختن ارزش‌های فطری زیبا جویی، حقیقت دوستی و کنجکاوی دانش افزار، ایجاد تنوع در محیط یادگیری، تسهیل و تعمیق محتوا و ملموس نمودن مفاهیم از انتزاع تا مشاهده و تجربه‌ی موفق انتقال ارزش‌های اخلاقی و معارف دینی در فیلم آموزشی، این رسانه مؤثر را برای تربیت نسلی سرافراز، در اولویت قرار می‌دهد.

 

تجربه‌ی فیلم دیدن، گستردن تجربه‌ی زیسته‌ی فراگیران است، خواندن فیلم آموزشی با لایه‌های معنا، مشارکت توأم با تفکر، تخیل و خلاقیت را می‌طلبد و تأثیر شگفت‌انگیزی بر بافت ارتباطی آموزش دارد.

 

ضمن ابراز خرسندی از حضور پرنشاط فیلم‌سازان فرهنگی و فرهنگیان فیلم‌ساز، از همراهی‌تان در به ثمره نشاندن چهل و هشتمین شکوفه‌ی این درخت پرسایه، سپاسگزارم.

 

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *