مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران خبر دادتأکید استاندار پایتخت به فرمانداران برای تأمین ۱۶ هزار کلاس درس در تهران

اخبار

علی شهری مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران در خصوص تلاش برای تأمین حداکثری کلاس‌های درس در استان تهران، اظهار کرد: جلسه تأمین فضاهای آموزشی و پرورشی در سطح استان تهران به ریاست مقیمی استاندار پایتخت برگزار شد.

 

وی افزود: در این جلسه‌ که با عنوان تأمین فضاهای آموزشی مورد نیاز تهران تشکیل شد، تمام فرمانداران استان تهران و مسؤولان استانی به همراه مدیران کل آموزش و پرورش شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران نیز حضور داشتند.

 

شهری با اشاره به دستور استاندار تهران برای تأمین فضاهای آموزشی، خاطرنشان کرد: استاندار تهران در جلسه مذکور به فرمانداران تأکید کرد: برای تأمین ۱۶ هزار کلاس درس مورد نیاز استان تهران و حذف مدارس دو شیفته و متراکم، از منابع شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، مؤسسات مالی و اقتصادی و کارخانجات اقدامات لازم را انجام دهند.

 

وی ادامه داد: همچنین استاندار تهران به معاونت هماهنگی امور عمرانی مأموریت داد تا بخش قابل توجهی از منابع مورد نیاز را از محل تبدیل به احسن املاک مازاد آموزش و پرورش در مناطق مختلف تأمین کنند.

 

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران گفت: بر همین اساس، میزان تعهدات هر یک از فرمانداران استان تهران برای کمک به تأمین ۱۶ هزار کلاس درس نیز مشخص شد.

 

به گفته وی، وضعیت فضاهای آموزشی استان تهران در قیاس با سایر استان‌ها مطلوب نیست و تهران علی رغم آنچه تصور می‌شود، جزء کم برخوردارترین استان‌های کشور در خصوص فضاهای آموزشی و پرورشی است.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *