رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان خبر داد: بررسی دستورالعمل اجرایی آموزش مهارت‌های زندگی در مدارس تیزهوشان

اخبار

فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: در نخستین گردهمایی رؤسای ادارات استعداد‌های درخشان و دانش‌پژوهان جوان استان‌ها در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ که در استان گیلان برگزار شد، موضوعات پیشنهادی کارگروه‌های قطب‌های ششگانه مورد بررسی قرار گرفت.

 

وی با بیان اینکه مجموعه پیشنهادات و مصوبات کارگروه‌های قطبی استان‌ها به انضمام راهکار‌های اجرایی و عملیاتی آن، در مرکز مورد بررسی قرار گرفته است، بیان داشت: طرح پیشنهادی دستورالعمل اجرایی آموزش مهارت‌های زندگی در مدارس استعداد‌های درخشان نیز مطرح شد.

 

مهاجرانی گفت: تشکیل گروه‌های آموزشی مرکزی (دبیرخانه‌ای) با مشارکت دبیران مجرب و توانمند استان‌ها در رشته‌های مورد نیاز از دیگر پیشنهادات بود.

 

وی افزود: همچنین در کارگروه‌ها، پیشنهاد واگذاری طرح‌های کشوری جشنواره خوارزمی به استان‌ها با محوریت رؤسای ادارات سمپاد استان‌ها مطرح شد.

 

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش‌پژوهان جوان بیان داشت: برگزاری کارگاه‌های آموزشی و تربیت مدرس المپیاد‌های علمی در استان‌ها با حضور رؤسا، اعضا و مدال‌آوران جهانی و ملی کمیته‌های علمی از پیشنهادات شش‌گانه کمیته بود.

 

وی اصلاح ساختار استان‌ها پس از احیای سازمان در راستای تقویت بدنه کارشناسی برای استان‌ها با توجه به حجم فعالیت‌ها و واگذاری انتصاب مدیران مدارس استعداد‌های درخشان به ادارات آموزش و پرورش استان‌ها با توجه به سیاست‌های واحد و مشترک را از دیگر موارد پیشنهادی عنوان کرد.

 

میزان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *