رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور مطرح کرد: پرداخت حقوق معلمان ارزبگیر در انتظار تعیین تکلیف نرخ پرداخت توسط بانک مرکزی

اخبار

به گزارش سرمشق نیوز غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس اظهار کرد: ۱۱۰ مدرسه در ۶۰ کشور دنیا داریم که ۱۳ هزار دانش‌آموز در این مدارس تحصیل می‌کنند.

 

وی درباره نظارت بر مدارس ایرانی خارج از کشور، ادامه داد: نظارت توسط سرپرستی‌ها انجام می‌شود؛ در حال حاضر ۶ سرپرستی داریم که مدارس کشورهای مختلف را رصد و نظارت می‌کنند.

 

کریمی اضافه کرد: معلمانی که به مدارس خارج از کشور اعزام می‌شوند، معلمان حرفه‌ای هستند و آموزش‌های لازم را دیدند؛ ضمن اینکه سامانه آموزش‌های مجازی معلمان خارج از کشور را ایجاد کردیم و از طریق این سامانه، محتوای تمام کتب درسی در اختیارشان قرار می‌گیرد، علاوه بر آن بخشنامه‌ها و اطلاعیه‌ها نیز همزمان با مدارس داخل کشور به دست آنها می‌رسد.

 

وی با بیان اینکه در پرداخت حقوق معلمان خارج از کشور با چالشی مواجه هستیم، گفت: ۶ ماه است که حقوق معلمان پرداخت نشده است البته چند ماه است که تأمین اعتبار شده و سازمان مدیریت مبلغ ریالی را تأمین کرده است اما به لحاظ اداری، بانک مرکزی، نرخ پرداخت را مشخص نکرده است.

 

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور افزود: ما تا شهریور ماه، ۴۰۰ معلم ارزبگیر داشتیم که تعداد آنها را کاهش دادیم و به ۲۷۵ نفر رسیده است‌ و مشکل حقوق برای این گروه از معلمان است.

 

وی ادامه داد: ما کمبود معلم در مدارس ایرانی خارج از کشور را با معلمان ریالی بگیر و بومی و دانشجویان برطرف کردیم و در حال حاضر ۷۰۰ معلم در این مدارس فعالیت می‌کنند.

 

کریمی بودجه مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور گفت: بودجه این مرکز ۱۷۴ میلیارد تومان است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *