سعیدی:فرسوده‌ترین و فقیرترین فضاهای آموزشی از آن پایتخت/دستگاه‌ها مسئولیت خود را در قبال مدارس تهران ایفا کنند

ویژه ها

به گزارش سرمشق نیوز فاطمه سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص اینکه مدارس تهران به دلیل کمبود فضای آموزشی در آستانه سه شیفته شدن قرار گرفته‌اند، گفت: طبق اعلام مسئولان آموزش و پرورش استان تهران با کمبود حدود ۱۲۰۰مدرسه ۱۰کلاسه رو به رو است، اما علاوه بر مسئولان خیرین نیز نسبت به این موضوع واقف نیستند چراکه این تصور که پایتخت نسبت به دیگر استان‌ها امکانات بیشتری دارد در اذهان همگان شکل گرفته است اما متاسفانه باید گفت؛ استان تهران جزو ۵ استان نخست به لحاظ کمبود امکانات آموزشی و دارا بودن مدارس تخریبی است و اکنون ۳۰درصد مدارس آن نیاز به بازسازی دارد.

 

ضرورت توجه ویژه تمامی دستگاه‌ها به مدارس در حال تخریب تهران

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارتخانه آموزش و پرورش، سازمان نوسازی، خیرین و تمامی دستگاه‌ها همچون وزارتخانه اقتصاد باید توجه ویژه‌ای به مدارس تهران داشته باشند.

 

فرسوده‌ترین و فقیرترین فضاهای آموزشی از آن تهران است

 

وی یادآور شد: به‌عنوان فردی که سال‌ها به‌عنوان معلم در مدارس تهران تدریس کرده‌ام معتقدم این شهر فرسوده‌ترین و فقیرترین فضاهای آموزشی را دارد، به همین دلیل آموزش و پرورش باید با هدایت خیرین به سمت تهران، وضعیت فضای آموزشی این شهر را از شرایط موجود نجات دهد.

 

مدارس تهران به دلیل کمبود فضای آموزشی رو به سه شیفته شدن هستند و اگر همین وضعیت برای آن‌ها ادامه پیدا کند اتفاقات بدتری از سه شیفته شدن در انتظارشان است.

 

سعیدی با ابراز تاسف از اینکه مدارس تهران به دلیل کمبود فضای آموزشی رو به سه شیفته شدن هستند، اضافه کرد: اگر همین وضعیت برای آن‌ها ادامه پیدا کند اتفاقات بدتری از سه شیفته شدن در انتظارشان است.

 

سهم ۵درصدی آموزش و پرورش از عوارض شهرداری‌ها باید برای نوسازی مدارس هزینه شود

 

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه سهم ۵درصدی آموزش و پرورش از عوارض شهرداری‌ها باید پرداخت و برای نوسازی مدارس هزینه شود، اظهار کرد: شهرداری‌ها باید سهم ۵ درصدی عوارض صدور پروانه ساختمانی را به حساب آموزش و پرورش برای بهبود وضعیت نوسازی مدارس واریز کنند.

 

ضعف همکاری شهرداری‌ها در نوسازی مدارس

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر لزوم هم‌افزایی دستگاه‌ها برای نوسازی مدارس، افزود: شهرداری‌ها تاکنون همکاری مناسبی را با آموزش و پرورش جهت بازسازی مدارس نداشته‌اند./

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *