سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان خبر داد: تدوین بسته فرهنگی ۴۰ فعالیتی در دانشگاه فرهنگیان/ ار ائه وام یک میلیونی به دانشجومعلمان زائر اربعین

اخبار

علی محمدی سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان در ۱۰ ماه گذشته شاهد اتفاقات خوب بود که سرآغاز آن حضور رهبر معظم انقلاب. در تربت معلم نسیبه دانشگاه فرهنگیان است که موج امیدی را در این دانشگاه و آموزش و پرورش ایجاد کرد.

وی ادامه داد: امسال شاهد جذب ۴۰ هزار دانشجو معلم از طریق کنکور و ماده ۲۸ در دانشگاه فرهنگیان بود و امیدواریم شاهد تحولات کمی و کیفی باشیم.

محمدی با بیان اینکه وجه تمایز دانشگاه فرهنگیان با سایر دانشگاه، سبقه فرهنگی و تعلیم و تربیتی آن است، افزود: تلاش می‌کنیم بر اساس اسناد بالادستی شامل سند تحول آموزش و پرورش، سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها، اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، رهنمود های مقام معظم رهبری و رهنامه ۴۰ ماده‌ای رئیس دانشگاه فرهنگیان فعالیت کرده و مطالبات را برآورده می‌سازیم.

وی، از جمله رویکردهای معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان را شامل تمرکززدایی، مشارکت‌پذیری همه دانشجویان، پرهیز از اعمال سلیقه در برنامه‌های فرهنگی و احترام به همه تشکل‌ها عنوان کرد.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان به فعالیت‌هایی این معاونت اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره فرهنگی و اجتماعی دانشجومعلمان سراسر کشور شامل مسابقات قرآنی، هنری، ادبی، پژوهشی و فناوری از جمله اقدامات است که ۱۰ هزار دانشجومعلم در مرحله مقدماتی شرکت کردند و در نهایت ۸۰۰ نفر به مرحله کشوری رسیدند.

وی، برگزاری جشنواره اساتید و کارکنان در همدان در ۱۴ رشته را از دیگر فعالیت‌ها عنوان کرد و افزود: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی برای ایجاد دانشگاه بانشاط و دانشجومعلمان نقاد و حساس و همچنین اولویت بخشی به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در خوابگاه‌ها از دیگر اقدامات این معاونت است.

محمدی به تدوین بسته فرهنگی برای دانشجومعلمان اشاره کرد و گفت: بسته فرهنگی شامل ۴۰ نوع فعالیت تدوین شده است تا تمام ذائقه‌های دانشجومعلمان را پوشش دهیم.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ مرکز و پردیس دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور فعال است، ادامه داد: تعامل حداکثری با نهادهای مختلف در سطح صف و ستاد از دیگر اقدامات ما بوده است.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان به پیاده‌روی اربعین اشاره کرد و افرود: در راستای اهتمام جدی برای پیاده‌روی اربعین، اقداماتی را تدارک دیدیم که حمایت از دانشجومعلمان زائر صورت گرفت و بخشی از هزینه سفر تأمین شده است؛ البته تعداد دانشجومعلمان در پیاده‌روی اربعین نسبت به سال گذشته ۲ برابر شده است.

وی با بیان اینکه اربعین کارگاه آموزنده در تعلیم و تربیت است، اظهار کرد: در ۴ استان مرکزی، ۸ موکب داریم و برای دانشجومعلمانی که به کربلا می‌روند، یک میلیون وام قرض‌الحسنه پیش‌بینی شده است همچنین نبود آنها در این مدت در کلاس درس، غیبت موجه قلمدادمی‌شود.

محمدی اضافه کرد: مسابقه پیاده‌‌روی اربعین را امسال در ۴ بخش عکس، ویدئو موبایلی، خاطره گزارش ویژه دانشجومعلمان برگزار می‌کنند و قصد داریم مستندات سازی دستاوردهای دانشجویی را از پیاده‌روی اربعین داشته باشیم.

وی در خصوص برنامه‌های این دانشگاه برای ۱۳ آبان ماه گفت: در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب هستیم و فشار دشمنان از نظر اقتصادی روی مردم است و بر همین اساس امسال حضور پررنگ‌تری در راهپیمایی ۱۳ آبان ماه‌ داریم.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان افزود: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و نمایش فیلم در خوابگاه‌ها دانش‌آموزی با موضوع ۱۳ آبان ماه از نمونه اقدامات این دانشگاه برای حضور پررنگ در راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه است

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *