باقری خبر داد :از مهر ۹۷ هیچ قبضی برای مدارس وجود ندارد

اخبار

به گزارش سرمشق نیوز عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار   باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره وضعیت پرداخت هزینه آب و برق و گاز مدارس با توجه به معافیتی که برای مدارس دولتی به وجود آمده است، اظهار کرد: طبق مصوبه قانون بودجه ۹۷ هزینه آب، برق و گاز مدارس دولتی متوسط با الگوی مصرف رایگان خواهد بود؛ بنابراین مدارس هیچگونه مبلغی برای این موضوع پرداخت نمی‌کنند.

 

وی با اشاره به اینکه این قانون از اول فرودین ۹۷ ضمانت اجرایی پیدا کرده است، ادامه داد: با وجود این مدارس با قبض‌های آب، برق و گاز و همچنین قطعی آن در صورت پرداخت نکردن مبالغ مواجه شدند.

 

از مهر ۹۷ هیچ قبضی برای مدارس وجود نخواهد داشت

 

مدیر کل آموزش و پرورش تهران تصریح کرد: این موضوع را از طریق مراجع ذیربط پیگیری کردیم و در نهایت دستورالعمل اجرای آن اعلام شد بنابراین از مهر ۹۷ هیچ قبضی برای مدارس وجود نخواهد داشت و هرگز قطعی آب و برق و گاز ناشی از پرداخت نشدن این قبوض نداریم.

 

باقری در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه خانواده‌ها الزام به پرداخت وجهی برای هزینه آب، برق و گاز مدارس خواهند داشت یا خیر، گفت: با توجه به قانون موجود هرگز چنین اقدامی از سوی مدرسه مجاز نیست چرا که هیچگونه وجهی برای قبوض پرداخت نمی‌شود.

 

گفتنی است معافیت مدارس دولتی از پرداخت هزینه آب، برق و گاز سال گذشته در مجلس به تصویب رسید و قرار بر این بود از ابتدای سال ۹۷ اجرایی شود اما به دلیل فرایند اداری و تهیه دستورالعمل آن این کار به تأخیر افتاد ولی از ۲۷/۰۶/۹۷ دستورالعمل آماده و به استان‌ها ابلاغ شد تا طبق جدول الگوی مصرفی که برای هر منطقه تعیین شده است هزینه آب، برق و گاز مدارس تأمین شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *