رئیس مرکز برنامه ریزی آموزش و پرورش اعلام کرد:رشد ۶ درصدی جمعیت دانش آموزی/ جذب نیروی پیش‌دبستانی نخواهیم داشت

اخبار

اسفندیار چهاربند رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش‌ و پرورش استان‌های کشور اظهار کرد: مدلی که امسال برای ساماندهی  نیروی انسانی ابلاغ شد به شکلی بود که اختیار بیشتری به استان‌ها داده شود و به‌زودی آسیب‌شناسی و کارایی مدل را بررسی خواهیم کرد.

 

وی با بیان اینکه ۶ درصد رشد جمعیت دانش‌آموزی داشتیم، گفت: در طول ۱۵ سال، این بالاترین نرخ است که نرخ رشد امسال به دلیل اصلاح ساختار است و در سال‌های آینده نرخ رشد به ثباتی می رسد و می توان برنامه‌های پایدارتر و کیفی‌تری داشته باشیم.

 

چهاربند  خاطر نشان کرد: مدلی که برای سال بعد در حال طرح شدن است به غیر از کلاس، بر روی واحدهای آموزشی تمرکز خواهد داشت چرا که در حال حاضر در ساماندهی، رابطه‌ای بین واحدهای آموزشی و نرخ رشد جمعیت دانش آموزی و نیروی انسانی وجود ندارد و در مدل امسال به دنبال مدیریت این چالش هستیم.

 

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال آینده ۲۵ هزار نیروی ورودی جدید خواهیم داشت، گفت: جذب آموزگار از سایر رشته‌های تحصیلی مدت ها مدنظر بوده است و باید برای آن تصمیم گرفته شود.

 

وی در ادامه افزود: برای ساماندهی نیروی انسانی، قوانینی در حال تهیه و تدوین  است که به استان‌ها ابلاغ می‌شود و به استناد قانونمند کردن، ساماندهی مطلوب‌تری می‌توانیم انجام دهیم و باید در تمام برنامه‌ریزی این قوانین رعایت شود؛ این قوانین استانی خواهند بود و چگونگی استانی شدن  با انجام مطالعات در حال بررسی و  پیگیری است.

 

چهاربند تأکید کرد: جذب نیروی پیش‌دبستانی نخواهیم داشت و استان‌ها باید به این امر توجه جدی داشته باشند.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *