حساب مجاز مدارس فقط با پیش شماره ۴۱۵

اخبار

به گزارش سرمشق نیوز مدیرکل رسیدگی به تخلفات و شکایات آموزش و پرورش در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیماافزود: بنابراین حساب هایی که با پیش شماره های دیگری آغاز شوند، حساب قانونی و مجاز مدارس نیستندو مدارس ،مجاز به داشتن حساب بانکی دوم نیستند و استفاده از دستگاه های کارتخوان نیز در مدارس غیرقانونی است.

 

علیرضا کمره ای افزود: خانواده ها در صورت مشاهده حسابی با پیش شماره غیر از ۴۱۵ و استفاده از دستگاه های کارتخوان می توانند شکایات خود را به ادارات آموزش و پرورش اطلاع دهند تا با این تخلفات برخورد شود.

 

وی خاطرنشان کرد: ​خانواده ها می توانند شکایات خود را همچنین در سامانه shekayat.medu.ir ثبت کنند که این شکایات حداکثر در مدت ۷ روز بررسی و رسیدگی خواهد شد.

 

کمره ای به آمار شکایات مردمی از مدارس اشاره کرد و گفت: بعد از تشکیل ستاد نظارت بر حقوق والدین و دانش آموزان بیش از ۱۸۳ مورد شکایت مردمی ثبت شده که بخشی از آن مربوط به دریافت غیرمتعارف وجه از خانواده ها در مدارس بوده است.

 

مدیرکل رسیدگی به شکایات و تخلفات آموزش و پرورش ادامه داد: از ۸۶ گزارشی که درباره دریافت شهریه اضافی در مدارس غیر دولتی داشته ایم ، ۱۹ شکایت رسیدگی و اعلام شده است.

 

کمره ای افزود: از مدارس استعدادهای درخشان نیز ۱۲ شکایت ثبت شده است که ۳ مورد آن درحال رسیدگی و ۶ مورد آن هم رسیدگی و اعلام شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: ۱۳ شکایت مردمی نیز درباره اخذ وجه غیرقانونی در مدارس دولتی داشته ایم که رسیدگی شده است.

کمره ای گفت :​ اخذ وجه اجباری از اولیاء در مدارس دولتی ممنوع است و تنها مدارس غیردولتی براساس نرخ مصوب ، مدارس استعدادهای درخشان به میزان نصف شهریه مدرسه غیردولتی منطقه و مدارس شاهد براساس نرخ اعلام شده ،مجاز به دریافت شهریه خواهند بود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *