مشاور وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین ؛ با تدوین برنامه های استانی اجرای سند تحول شتاب بیشتری می گیرد

اخبار

رضا مددی با بیان اینکه اجرای سند تحول با تدوین برنامه های استان ها شتاب بیشتری می گیرد، اظهار کرد: اجرای سند تحول  اصلی ترین برنامه وزارت آموزش و پرورش  است و تمامی سیاستگذاری ها،تصمیم ها و برنامه ها باید در این راستاپیگیری شود و برنامه  اجرایی سند تحول  در طول برنامه ششم توسعه  با صدور بخشنامه ای به صورت عملیاتی آغاز شده است.

 

وی افزود: برنامه اجرایی سند تحول بنیادین بر اساس برنامه های زیر نظام ها تهیه و تصویب شده است و در حال اجرا می باشد و بر این اساس حدود ۳۵۰ برنامه برای تحقق ۱۳۱ راهکار سند تحول تنظیم و ابلاغ شده است و در این برنامه ها ، وظایف هر کدام از واحدها و کارشناسی ها مشخص شده است.

 

مشاور وزیر آموزش و پرورش در سند تحول ، با اشاره به اینکه در ادارات کل آموزش و پرورش  استان ها تدوین برنامه های استانی براساس برنامه ابلاغی شروع شده است، خاطرنشان کرد: برای مدیریت تحول در سطح استان ها لازم است که مدیران کل  سازوکار مورد نیاز را از قبل پیش بینی و آماده کنند چرا که برنامه های سال۹۸ به بعد بر اساس برنامه های سند تحول بنیادین  تدوین و به اجرا در می آید.

 

مددی تصریح کرد: برای بودجه و اعتبارات سال۹۸، اجرای برنامه سند تحول بنیادین در نظر گرفته خواهد شد   و در این راستا  اجرای سند تحول  در  مدارس با بهره گیری از ظرفیت برنامه های تعالی و تدبیر صورت می گیرد.

 

وی با بیان اینکه همه استان ها باید کارگر وه های  شش گانه زیر نظام های سند تحول راتشکیل دهند ، اضافه کرد:  یک نفر از معاونین استانی   به عنوان مسئول  زیر نظام انتخاب وزمینه کار جمعی را فراهم کنند و برنامه های استانی باید مطابق سیاست های ابلاغی  تنظیم گردد و همچنین به دنبال آن در مناطق برنامه ها پیگیری شود.

 

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *