در راستای توسعه و تقویت مراکز قرآنی صورت گرفت؛ انعقاد تفاهم نامه احداث و تجهیز مراکزدارالقرآن کریم بین وزارت آموزش و پرورش و مجمع خیرین مدرسه ساز

اخبار

به گزارش سرمشق نبوز به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،  بعد از ظهر امروز،  آئین  انعقاد تفاهم نامه احداث و تجهیز مراکز دارالقرآن  با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش و رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز و سازمان نوسازی، توسعه وتجهیزمدارس کشور در ساختمان علاقه مندان  برگزار شد.

 

بر اساس این تفاهم نامه که به امضای علیرضا کاظمی و محمدرضا حافظی و مهراله رخشانی مهر رسید مقرر شدخیرین مدرسه ساز در سراسر کشور از این پس در کنار  امر مدرسه سازی به احداث، توسعه وتجهیزمراکز دارالقرآن نیز می پردازند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در این مراسم گفت: افتخار می کنیم به همراهی و مساعدت های این مجمع با آموزش وپرورش و اعلام می کنیم بخش بزرگی از موفقیت های تعلیم وتربیت مدیون مجمع خیرین مدرسه ساز است.

 

وی افزود: سالانه حدود یک هزار و دویست میلیون تومان سهم خیرین در امر احداث و توسعه فضاهای آموزشی است یعنی حدود شش برابر سهم دولت درعرصه.

 

کاظمی توسعه دارالقرآن ها را از جمله اولویت معاونت پرورشی و فرهنگی توصیف و عنوان کرد: امر مدرسه سازی که توسط خیرین صورت می گیرد از دو جنبه ارزشمند است؛  یکی کمک به فرآیند تعلیم و تربیت و دیگری نهادینه کردن فرهنگ مدرسه سازی و بخشش وایثار در جامعه است.

 

وی با اشاره به وجود ۷۵۰ مرکز دارالقرآن در کشور گفت:در کنار همه فعالیت های خوبی که در آموزش وپرورش  انجام شده است به نظر می رسد، تغییر رویکردهادر گفتمان و در عمل  اجتناب ناپذیر است البته نه اینکه این تغییرات قبلا  وجود نداشته بلکه انجام شده، اما امروز  به تغییرات نیاز بیشتری است  و حوزه پرورشی با توجه تاثیر گذاری که در امر تربیت دارد،نیاز مند تحول بیشتری است. لذا برای توسعه وتجهیز مراکز قرآنی نیازمند مساعدت خیرین هستیم، زیرا حدود ۳۵۰دارالقرآن  در فضاهای استیجاری و نامطلوب فعالیت می کنند در صورتی کهبهترین مسیر برای ساختن انسان ها همین دارالقرآن  هاست.

 

مدیرکل قرآن، عترت و نماز نیز در این جلسه گفت: این تفاهم نامه سه جانبه است؛ خیرین مدرسه ساز، سازمان نوسازی و معاونت پرورشی انجام می شود.

 

مسیب زاده خاطرنشان کرد: ۷۵۰دارالقرآن در سطح کشور  داریم که نیازمند تجهیز و توسعه است ودر این زمینه به حمایت خیرین ضروری است.

 

وی  از برگزاری دوره  توانمندسازی مدیران دارالقرآن با هدف تبیین برنامه ها در مهرماه امسال خبر داد.

 

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز  در این جلسه گفت: امیدواریم در آینده سهم بیشتری ازفعالیت های قرآنی داشته باشیم.

 

محمدرضا حافظی با تشریح تجارب ۲۱ساله این مجمع گفت: سهم مجمع خیرین مدرسه در  اعتبارات تخصیص یافته به مدرسه سازی در سال های اخیر  همواره بیش از دولت بوده است.

 

وی ادامه داد: ۶۵۰هزار خیر در کشور و یک هزار خیر در خارج از کشور عضو این مجمع هستند. باید انگیزه لازم را در خیرین به وجود  آریم

 

حافظی گفت: در مجامع خیرین سراسر کشور اعلام می کنیم  از این پس خیرین در احداث و تجهیزدارالقرآن فعال شوند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *