کاهش تعداد معلمان اعزامی به مدارس ایرانی خارج از کشور به دلیل مشکلات ارزی

اخبار

به گزارش سرمشق نیوز غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در واکنش به این جمله که «قرار بود بیش از ۳۰۰ معلم به مدارس ایرانی خارج از کشور اعزام شوند ولی اینگونه نشد»، اظهار کرد: به دلیل مشکلات ارزی که داشتیم نتوانستیم تمام فرهنگیانی که قرار بود، اعزام کنیم را به مدارس ایرانی خارج از کشور بفرستیم.

 

وی ادامه داد: ۳۰ نفر اعزام شدند و حدود ۳۰ تا ۳۵ نفر را در آستانه اعزام به مدارس کویت و امارات داریم یعنی مدارک را فرستادیم و منتظر دریافت ویزا هستیم.

 

کریمی تصریح کرد: در نظر داشتیم ۱۵۰ نفر اعزامی جدید به مدارس ایرانی خارج از کشور داشته باشیم که با توجه به مسائل ارزی، این تعداد کاهش یافت اما هیچ مشکلی در فعالیت مدارس نداشتیم و با نیروهای بومی و محلی جبران کردیم.

 

وی با بیان اینکه ۲۵۰ نفر نیروی اعزامی در مدارس ایرانی خارج از کشور داریم که هم‌اکنون در حال فعالیت هستند، گفت: در ابتدا قرار بود بیش از ۳۰۰ نفر اعزام داشته باشیم اما نشد و تعداد اعزامی های پیش‌بینی شده به ۱۵۰ نفر کاهش یافت که آن هم به دلیل مشکلات ارزی میسر نشد.

 

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور افزود: بر همین اساس برای معلمانی که در مدارس ایرانی خارج از کشور حضور داشتند، فعالیت یک عده تمدید شد، یک عده جایگزین شدند و یک تعدادی از معلمان که برگشتند، جایشان نیرویی نفرستادیم مثلاً اگر مدرسه‌ای ۲۰ دانش‌آموز با ۳ معلم داشت در حال حاضر تعداد معلمان آن به یک معلم کاهش یافته است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *