سید محمد بطحای در دیدار با آیت‌الله حسین نوری همدانی: جمعیت دانش‌آموزی ایران در سال تحصیلی جاری ۶ میلیون افزایش یافت

اخبار

سید محمد بطحایی پیش از ظهر امروز در دیدار آیت‌الله حسین نوری همدانی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، با اشاره به ثبت‌نام حدود ۱۴ میلیون دانش‌آموز در سال تحصیلی جاری در مدارس کشور اظهار داشت: این تعداد نسبت به سال گذشته حدود ۶ درصد افزایش داشته که بی‌سابقه بوده است، این به معنای افزایش جمعیت دانش‌آموزی در ۶ سال آینده به بیش از ۱۶ میلیون است.

 

وی با اشاره به تعداد بازنشستگان آموزش و پرورش در سال جاری افزود:امسال حدود ۶۰ هزار نفر از پرسنل آموزش و پرورش بازنشسته می‌شدند که یک نگرانی برای تأمین معلم برای دانش آموزان بود، به لطف خدا امسال این مسئله را سعی کردیم حل کنیم اما برای مهر سال آینده باید پیش‌بینی‌های لازم را داشته باشیم.

 

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به چاپ و توزیع ۱۴۰ میلیون جلد کتاب در میان دانش آموزان گفت: برای اولین بار در پایه دهم کتب جدیدی منتشر کرده‌ایم، که شامل ۵ عنوان کتاب جدید می‌شود برای نمونه، “مدیریت خانواده و سبک زندگی بر اساس الگوی ایرانی و اسلامی” کتابی است که در این پایه تدریس می‌شود.

 

بطحایی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دوره ابتدایی ابراز کرد: در حوزه پررورشی حدود ۵ میلیون کتاب با ۷۰ عنوان چاپ‌شده و در میان دانش آموزان توزیع‌شده است، که بسیار مورد رغبت و علاقه دانش آموزان قرارگرفته است.

 

وی با اشاره به اجرای طرح مصباح الهدی برای ۶ میلیون دانش‌آموز اظهار داشت: این طرح در رابطه با جریان مهدویت بوده که امیدواریم موردتوجه دانش آموزان قرار بگیرد، همچنین رفع شبهات برای دانش آموزان از دیگر کارهای جدی است که باید در سطح وسیع‌تر انجام گیرد.

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: باید از حیث وسایل ارتباطی دانش آموزان راحت‌تر عمل کنیم، درحالی‌که جریان انتقال مطلب آن‌گونه که باید اتفاق نمی‌افتد.

 

وی افزود: در آموزش و پرورش گستردگی جغرافیایی زیادی داریم، ۱۰۷ هزار مدرسه و نزدیک به ۷۰۰ هزار کلاس درس داریم که ممکن است جریان انتقال مطلب به‌خوبی صورت نگیرد.

 

بطحایی با اشاره به راه‌اندازی شبکه اجتماعی داخلی به‌منظور امکان دسترسی مخاطبان دانش‌آموز گفت: پیام‌رسان‌ها را هم روی این شبکه نصب‌کرده‌ایم و به والدین هم گفته‌ایم که همه پیام‌رسان‌ها باید بر روی این شبکه داخلی کنترل‌شده انتقال یابد.

 

وی در پایان تأکید کرد: آموزش و پرورش باید به سهم خود بتواند مواجهه عالمانه با شبهه افکنی‌های دشمنان داشته باشد، و در این راه نیازمند رهنمودهای مراجع عظام تقلید هستیم.

 

تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *