آیت الله علوی گرگانی: نسل جدید در پرتو معارف اهل بیت(ع) تربیت شود

اخبار

وی روز پنجشنبه در دیدار وزیر آموزش و پرورش افزود: مسئولیت بزرگی برای تربیت نسل های آینده برعهده آموزش و پرورش است، به همین دلیل باید از کسانی بهره برد که به عقاید و آموزه های اسلامی اعتقاد کامل داشته باشند.

 

وی با بیان این که هیچ چیز بالاتر از تربیت صحیح نسل ها نیست، اظهار داشت: باید نه تنها در حرف بلکه در عمل نیز به دنبال اصلاح باشیم، چراکه اگر مردم عمل ما را ببینند بهتر الگو می گیرند.

 

آیت الله علوی گرگانی افزود: باید نسلی تربیت شود که در آینده کشور را به خوبی حفظ و اداره کرده، از مبنای دینی آن حراست کند و در خط امام زمان(عج) و ولایت گام بردارد.

 

وی با بیان این که امر به معروف، نهی از منکر و اعتقاد به خدا، سه ویژگی امت برگزیده است گفت: اگر این سه ویژگی در جامعه ما رواج داشته باشد خداوند، گره ها را از جامعه باز می کند.

 

این مرجع تقلید با تاکید بر این که کاری نزد خداوند پذیرفته می شود که بر اساس دلسوزی برای مردم و برای کسب رضای خدا باشد گفت: رفتار رهبران و عالمان جامعه ملاک عمل مردم است، به همین دلیل اگر این دو قشر اصلاح شوند مردم نیز اصلاح می شوند.

 

آیت الله علوی گرگانی افزود: باید مسئولان به گونه ای رفتار کنند که وقتی از سمت خود کنار رفتند، مردم به خوبی از آنها یاد کنند.

وی همچنین افزود: باید نقاط قوت دشمن، شناسایی شود و از آن در مسیر صحیح بهره برد.

 

سید محمد بطحائی وزیر آموزش و پرورش در سفر یک روزه خود به قم علاوه بر زیارت حرم حضرت معصومه(س)، با شماری از مراجع تقلید دیدار و گفت و گو کرد.

 

منبع:قم نیوز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *