نخستین مدرسه دانش آموزان دختر اُتیستیک در پایتخت افتتاح شد

اخبار

به گزارش سرمشق نیوز به نقل از خبرنگار ایرنا، این آیین با حضور محسن غفوریان معاون برنامه‌ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش و شهناز کریمی رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران برگزار شد.

اُتیسم به اختلالات عصبی شناختی گفته می شود که مبتلایان را از روابط اجتماعی دور می سازد و تخیل، تفکر و تکلم آنان را دچار اختلال می کند.

مدرسه فرشتگان آسمانی در مقاطع تحصیلی پیش دبستانی، دبستان و متوسطه فعالیت می کند و در حال حاضر ۴۰ دانش آموز در مقاطع پیش دبستانی و دبستان در این مدرسه تحصیل می کنند.

دانش آموزان دختر اُتیستیک پیش از این مدرسه ای به صورت مستقل نداشتند و کلاس های درس آنان به صورت ضمیمه در مدرسه ای خاص دانش آموزان ناشنوا در منطقه ۲ برگزار می شد که امسال مدرسه ای ویژه برای دانش آموزان دختر اُتیستیک اختصاص داده شد.

مدرسه فرشتگان آسمانی شامل ۱۰ کلاس درس، اتاق های تکنولوژی آموزشی، بازی، بخش هایی مربوط به گفتاردرمانی، شنوایی سنجی و سالن کنفرانس است.

در کشور دو هزار و ۱۰۰ و در شهر تهران ۵۰۰ دانش آموز اُتیستیک تحصیل می کنند که آمار دانش آموزان پسر اُتیستیک نسبت به دختران بیشتر است و ۶ مدرسه در تهران به این دانش آموزان اختصاص داده شده است.

امسال پنج هزار و ۴۰۰ دانش آموز در تهران با نیازهای ویژه در گروه های آسیب دیده بینایی، شنوایی، کم توان ذهنی، جسمی- حرکتی، اُتیسم و چند معلولیتی در ۵۲ مدرسه و مرکز استثنایی تحصیل می کنند.

پنج مرکز مشکلات ویژه یادگیری و یک کانون فرهنگی تربیتی نیز به دانش آموزان با نیازهای ویژه خدمت رسانی می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *