صبح امروز صورت گرفت؛ افتتاح مدرسه۶ کلاسه شهدای دانایی جواد آباد با حضور وزیر آموزش و پرورش

اخبار

صبح امروز، آموزشگاه۶کلاسه شهدای دانایی روستای حصارقاضی در بخش جواد آباد شهرستان ورامین با همکاری کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و مشارکت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و  با حضور سید محمد بطحایی، نقوی حسینی نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی و تعدادی  از خیرین و مسئولین به بهره برداری رسید.

 

در این آئین مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های تهران با اشاره به آمار دانش آموزان مشغول به تحصیل در شهرستان های تهران،  اظهار کرد: از مجموع ۱میلیون و ۴هزار دانش آموز در شهرستان های تهران،  ۱۱۰هزار دانش آموز اتباع خارجی اشتغال به تحصیل دارند .

 

عبدالرضا فولادوند تصریح کرد: منطقه جواد آباد بیشترین اتباع را در مدارس خود جای داده است.

 

در ادامه مراسم ، نماینده ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این شهرستان گامی بسیار مبارک در خصوص احداث مدرسه و پوشش اتباع خارجی برداشته شده است ، گفت: گستره آموزش و پرورش  بسیار وسیع است و این موضوع می طلبد که همه نهادها و ارگانها از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی، آموزش و پرورش را در مسیر تعلیم وتربیت همراهی کنند.

 

وی اضافه کرد: دولت و مجلس برای حل مشکل فضای آموزشی باید همتی مضاعف داشته باشند و آموزش و پرورش را در این خصوص یاری کنند.

 

گفتنی است این دبستان با رعایت شاخصه های استاندارد، در زمینی به مساحت۲هزار و۶۰۰متر مربع و زیربنای  ۶۸۵متر مربع احداث و دارای ۶باب کلاس ۳  اتاق اداری، نمازخانه، یک آزمایشگاه، کتابخانه و یک سالن چند منظوره است و دانش آموزان اتباع خارجی در آن اشتغال به تحصیل دارند.

 

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *