وزیر اطلاعات در ایین افتتاحیه مجلس دانش آموزی:وزارت اطلاعات در پی شادابی و امنیت جامعه است و ما دوست نداریم مردم از ما بترسند /حرف های درست و با منطق را گوش داده و قبول کنید.

اخبار

مجلس دانش آموزی که با حضور ۱۵۰دانش آموز عضو در ساختمان  قدیم مجلس شورای اسلامی برگزارشد، اظهار کرد: اسلام برای جوانان ارزش خاصی قائل است و به دنبال رشد همیشگی جوانان است. در سنین کودکی و نوجوانی یادگیری علم ماندگار است و اصلی ترین سرمایه انسان علم آموزی است.

 

علوی با اشاره به اینکه رشد عقل و درک انسان باعث افزایش درک، شعور و ارزش و احترام انسان ها می گردد، تصریح کرد: ما مسلمانان افتخارمان این است که اولین آیه هایی که بر پیامبر نازل می شود ایشان را به علم آموزی تشویق می کند.

 

وی افزود: فراگیری علم باید با عمل همراه و برای رضای خدا باشد و این مجلس قادر است، حرکت خوبی روی یک جامعه ۱۴میلیونی دانش آموزی انجام دهد. شما نمایندگان در انتخاباتی سالم شرکت کرده و فضای تهمت و افترا درست نکردید.

 

وزیر اطلاعات با اشاره به اهمیت رشد یافتگی جامعه گفت: در چنین جامعه ای افراد به دنبال کارهای نادرست و اشتباه نمی روند و با کارهای نامناسب شخصیت خودشان را زایل نمی کنند. برای خوب بودن و خوب ماندن جامعه باید به انسان ها بها و ارزش داد و اجازه نداد در جامعه شخصیت انسان ها کوچک و تحقیر شود که در اینصورت در جایی از انسان های تحقیرشده آسیب خواهیم خورد.

 

علوی تاکید کرد: با تحقیر و کوچک شمردن شخصیت انسان ها باعث عدم رشد و افزایش کارهای نادرست در جامعه می شویم.

 

وی در ادامه با اشاره به توصیه پیامبر به شادابی و امنیت در جامعه گفت: وزارت اطلاعات در پی شادابی و امنیت جامعه است و ما دوست نداریم مردم از ما بترسند و این دشمنان و تروریست ها هستند که باید از ما بترسند.

 

علوی تصریح کرد: با علم و دانش، نمی توان به جایی رسید و در کنار آن خودسازی هم لازم است و اگر جهاد کوچک زیر برق شمشیر رفتن باشد، جهاد بزرگ مقابله و خودسازی هوای نفس است. دین درصدد برداشتن دشمنی ها و تبدیل کردن به دوستی است . باید سعی کرد فکرهای افراد جامعه را به هم نزدیک کرد تا اختلاف ها کم شود.

 

علوی به دانش آموزان توصیه کرد:  استقلال شخصیتی داشته باشید اما منطق هم همراه آن باشد و حرف های درست و با منطق را گوش داده و قبول کنید. به دنبال لجاجت نباشید.

 

مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *