در کمیسیون تخصصی توسعه آموزش عمومی قرآن کشور تأکید شد: پرورش ۱۰ میلیون حافظ قرآن در کشور تا سال ۱۴۰۴

اخبار

عصر امروز پنجاهمین جلسه کمیسیون تخصصی توسعه آموزش عمومی قرآن کشور با حضور وزیر آموزش و پرورش و اعضای کمیسیون‌ها در ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد و در این جلسه بر پرورش ۱۰ میلیون حافظ قرآن براساس خواسته مقام معظم رهبری و همکاری همه دستگاه‌ها و نهادها تا سال ۱۴۰۴ تأکید شد.

 

علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در این جلسه با تشریح برنامه‌های کمیسیون قرآنی، حفظ جز سی قرآن و بازنگری فعالیت کارگروه‌های کمیسیون با توجه به مفاد سند تحول را دو موضوع در دستور کار جلسه اعلام کرد.

 

وی افزود: حفظ جزء سی قرآن کریم از برنامه‌های اصلی معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش است و برای تحقق این موضوع ۶ راهکار را ارائه کردیم.

 

محمدرضا مسیب زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش نیز از برگزاری بزرگترین گردهمایی قرآنی کشور در اردوگاه شهید رجایی نیشابور خبر داد و افزود: بخشنامه مربوط به حفظ جزء ۳۰ قرآن به دستگاه‌های مختلف ابلاغ شد.

 

حجت‌الاسلام حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگی قرآنی کشور هم گفت:  با همکاری صدا و سیما و همه دستگاه‌ها و نهادها، طرح حفظ ملی قرآن در سطح کشور اجرا می‌شود.

 

محمدزاده مدیر شبکه قرآن سیما نیز در این جلسه اظهار کرد: با پشتیبانی از اجرای طرح حفظ قرآنی و پرورش ۱۰ میلیون حافظ قرآن بر اساس خواسته رهبر معظم انقلاب، همکاری نزدیکی با شبکه سینا تی وی آموزش و پرورش خواهیم داشت.

 

سید محمد بطحایی در پنجاهمین جلسه کمیسیون تخصصی توسعه آموزش عمومی قرآن کشور، در ساختمان شهید رجایی گفت: در دنیای آشفته امروز راهی جز تمسک به قرآن وجود ندارد وخداوند لطفش را شامل ما کرده تا سهمی در نشر قرآن داشته باشیم .

 

او افزود: کمیسیون قرآنی با تصویب سند راهبردی، کاملا راهکارهایی عملیاتی ارائه داده است لذا باید در زمان مشخص به اهداف مورد نظر برسیم

 

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: رویکرد کارکردی به وظایف کمیسیون‌ها ما را به وظایف کمیسیون‌ها نزدیک می‌کند، بنابراین پیشنهاد می‌کنم کارگروهی از کمیسیون‌ها تشکیل و تا ده روز دیگر نتایج تحقیقات و بررسی‌های خود را ارائه دهند و کاربرد راهبردها جایگزین کاربردهای آموزشی شود.

 

بطحایی ادامه داد: در اجرای طرح حفظ قرآن باید از ظرفیتهای خارج از دستگاه‌های دولتی مانند مساجد استفاده کنیم .

 

او افزود: هرچندحفظ جز سی قرآن جز اولویت‌های اصلی معاونت‌های پرورشی و فرهنگی است اما ضروری است ارزیابی مستمر از پیشرفت طرح حفظ قرآن صورت گیرد.

 

بطحایی به اهمیت نهضت ملی حفظ جز سی قرآن اشاره کرد و ادامه داد: باید در این طرح موج قرآنی در سطح مدارس ایجاد شود.

 

در پایان این جلسه اجرای طرح حفظ جز سی قرآن در بین همکاران فرهنگی سراسر کشور مورد تاکید اعضای کمیسیون قرآنی قرار گرفت.

 

منبع: فارس،پانا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *