مدیر عامل شرکت ساماندهی تهران:دانش آموزان شهر را ساماندهی می کنند/کودکان ناظران ساماندهی شهر می شوند

اجتماعی

حمید رضا تحصیلی گفت: یکی از سیاست هایی که به زودی در شرکت ساماندهی محقق خواهد شد ارتباط با مدارس در مناطق ۲۲ گانه است تا از این طریق هر دانش آموز یک مسئول ساماندهی در منزل خود باشد. همان طور که کودکان از طریق همیاری با پلیس موفق به نهادینه شدن بسیاری از قوانین راهنمایی و رانندگی در سطح شهر شدند.

 

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تصریح کرد: دانش آموزان به عنوان دوربین های مدار بسته ی ما در سطح شهر هستند و می توانند در ارتقا بهداشت عمومی و نظافت شهروندی گام های بزرگی بردارند.

 

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مشارکت شهروندی درداشتن شهری تمیز و عاری از آلودگی، اظهار کرد: شهروندان اساسی ترین نقش را در پاکیزگی شهر بر عهده دارند و در واقع شهروند خوب می تواند زمینه ساز داشتن شهر خوب شود.

 

وی افزود: کنترل و مبارزه با حیوانات شهری از وظایف ذاتی شرکت ساماندهی به شمار می رود و ما به صورت روزانه از طریق روش های تلفیقی، فیزیکی و شیمیایی کار مبارزه با این جانداران را انجام می دهیم.

 

تحصیلی در ادامه در پاسخ به سوال یکی از دانش آموزان درخصوص وضعیت سر و صدای آلومینیوم فروشان قلعه مرغی اشاره کرد و گفت: تا کنون عده ای از این صنف تغییر شغل داده اند و تبدیل به نمایشگاه داران و فروشگاه های پروفیل آلومینیوم شده اند و به زودی با سر و صدای صافکاری های واقع در خیابان زمزم برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

 

در این جلسه دانش آموزان در خصوص وجود موش در سطح شهر و هم چنین سر و صدای ناشی از آلومینوم کاران محله ی قلعه مرغی و صافکاری های خیان زمزم دغدغه های خود را مطرح کردند.

حیدری، مدیر آموزش شهروندی منطقه ی ۱۷ نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از انتصاب تحصیلی، گفت: این که فردی با سابقه ی بالا و از بدنه ی شهرداری در این جایگاه قرار گرفته است، نوید بخش آینده ای روشن برای شهر خواهد بود.

 

وی ضمن استقبال از طرح مشارکت دانش آموزان در پاکیزگی شهر، اظهار داشت: منطقه ی ۱۷ آمادگی خود را به عنوان منطقه ی پایلوت اعلام می کند.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *