سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش؛ کاهش گرایش دانش آموزان به رشته ریاضی نگران‌کننده است

اخبار

به گزارش سرمشق نیوز به نقل از  مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش؛ عبدالرسول عمادی در مورد میزان افزایش گرایش دانش‌آموزان به رشته تجربی و راهکار موجود برای متعادل کردن این وضع گفت: علت افزایش گرایش رشته تجربی این بوده است که در حوزه مهندسی و آموزش‌های نیروی انسانی اشتغال جامعه کاهش پیداکرده است و طبیعتاً رشته پزشکی در ایران جاذبه خاص خود را دارد و برای دانش‌آموزان رشته شیرینی است به همین دلیل جمعیت بسیار زیادی از بچه‌ها به رشته پزشکی هجوم می‌آورند.

 

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش گفت: با ادامه این وضع در آینده با شمار بالایی از پزشکان مواجه هستیم بنابراین باید تلاش شود تا درصد ورود دانش آموزان به سایر رشته‌ها افزایش یابد.

 

عمادی افزود: خوشبختانه این اتفاق در گرایش به رشته انسانی در حال وقوع است که اکنون افزایش گرایش دانش‌آموزان به رشته انسانی را شاهد هستیم.

 

وی با اشاره به افزایش جذب دانش آموزان به رشته‌های کاردانش و فنی و حرفه‌ای اظهار کرد: امیدواریم این روند از گرایش به رشته تجربی بکاهد اما نگرانی برای رشته ریاضی داریم زیرا گرایش به این رشته بسیار پایین است و این در حالی است که آینده مهندسی در کشور وابسته به انتخاب این رشته توسط دانش آموزان با استعداد و برتر دارد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *