معاون اول رئیس جمهور:باید به مدرسه به عنوان کانون اصلی توسعه نگاه کرد

اخبار

آیین بهره‌برداری همزمان ۱۷۰۰ فضای آموزشی، ورزشی و پرورشی در سراسر کشور در دبستان پسرانه فرزانه ۳ تهران برگزار شد.

 

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این مراسم اظهار کرد: فرصت مغتنمی است که هر جا خیرین هستند حضور داشته باشم؛ امیدوارم همانطور که در طی سنوات گذشته این روحیه کار خیرین نه تنها در تعلیم و تربیت بلکه در بخش‌های دیگر مانند سلامت و ورزش منتقل شده است و هر سال بیشتر شده است، هر سال شاهد توسعه این کار باشیم‌.

 

وی ادامه داد: اگر انسان به دنبال این باشد سرمایه‌گذاری در کشور انجام دهد که موثرترین، ضروری‌ترین و پربازده‌ترین نقطه برای سرمایه‌گذاری باشد، هیچ نقطه‌ای به جز سرمایه‌گذاری در تعلیم و تربیت نیست.

 

جهانگیری اضافه کرد: نقطه کانونی و اصلی توسعه ایران تعلیم و تربیت است و باید به مدرسه به عنوان کانون اصلی توسعه نگاه کرد و باید امکانات لازم برای پرورش و شکوفایی خلاقیت و مهارت آموزی فراهم شود و به طور جدی به آن بپردازیم.

 

وی ادامه داد: برای اینکه آموزش و پرورش خلاقیت داشته باشیم و بتواند آینده کشور را تضمین کند و افق‌های روشنی پیش روی کشور بگذارد باید به خلاقیت به طور جدی بپردازد و راهکار آن این است که از سیاست‌گذاری تا مدیریت این موضوع را سرلوحه کار خود قرار دهند و امیدوارم شاهد تحولات بیشتری در آموزش و پرورش باشیم.

 

معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: آموزش و پرورش به دلیل فراگیری  و خانواده‌ها به نوعی با آموزش و پرورش ارتباط دارند، با مسائل و محدودیت‌هایی روبروست که هم برای معلمان و هم آموزش و پرورش است؛ بخشی به خاطر شرایط کشور و محدودیت‌های کشور است و بخشی هم  گاهی شاید دقت در برنامه‌ریزی نشود.

 

وی افزود: در سال تحصیلی گذشته و جدید علی‌رغم همه محدودیت‌ها سعی کردیم بودجه آموزش و پرورش را در بخش عمرانی و جاری را پرداخت کنیم.

 

جهانگیری گفت: کشور در شرایط خطیری است و به معنای دشواری است اما بن بست نیست؛ به معنای این است که یک کشور زورگوی و قدرتمند مثل آمریکا فشارهای اقتصادی و رسان‌های روانی بر کشور تحمیل کرده است‌.

 

وی ادامه داد: اجلاس سازمان ملل در واقع یک نمونه از مصاف بین ایران و آمریکا بود؛ رئیس جمهور آمریکا از هر ابزاری که می توانست در اختیارش قرار بگیرد در کشور آمریکا از مجمع عمومی سازمان ملل، شورای امنیت، سازمان ملل، رسانه‌ها  تلاش کرد علیه ایران با زبان بزدلی و  بی‌ادبانه بگوید و رئیس جمهور ایران تلاش کرد با تکیه بر سابقه تمدنی و فرهنگی ایران پاسخ دهد و از ایران یک استقلال و توانمندی نشان بدهد تا مردم قضاوت کنند و باز یک نمایشی از مظلومیت ایران و بی منطقی آمریکا شد.

 

وی ادامه داد: از ۱۵ عضو شورای امنیت که ۱۴ عضو سخنرانی کردند از رؤسای کشورهای اروپایی، آمریکای لاتین و آسیایی، تقریبا غیر از آمریکا تمام کسانی که صحبت کردند از منطق و استدلال ملت ایران و از بی منطقی آمریکا و عدم پایبندی به تعهداتش سخن گفتند. همین صحنه کفایت می‌کند تا نشان دهد ما در جایگاه منطقی  قرار گرفتیم و آمریکا به دلیل زور و قدرت سعی می کنند مردم ایران را تحت فشار قرار دهد.

 

جهانگیری افزود: ما می‌دانیم شرایط کشور، شرایط دشواری است و مردم با فشارهای زیادی روبرو هستند و با سختی‌ها زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند که بخشی از سختی‌ها نتیجه فشار و تحریم آمریکاست ولی آنچه مهم است این کشور ظرفیت زیادی دارد و پتانسیل زیادی در آن نهفته است و کشور از نظر نیروی انسانی توانمندی زیادی دارد همین  کار خیرین برای مدرسه سازی نمونه آن است.

 

وی ادامه داد: اگر در این مشکل پیش رو، نخبگان و فرزانگان کشور، جریانات سیاسی و همه ملت در این راستا قرار گیرند که ملت ایران از این دوره سخت باید سرفرازانه بیرون آیدحتما در کوتاه‌ترین مقطع ممکن است و به چند ماه کشیده نشود سرفرازانه بیرون می‌آییم.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *