غلامرضا کریمی: مدارس خارج از کشورتنها یک نیاز ویژه برای وزارت آموزش و پرورش نیست

اخبار

غلامرضا کریمی در جلسه شورای اداری مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور و همچنین آئین تودیع و معارفه رؤسای امور اداری این مرکز بر نقش و اهمیت مدارس خارج از کشور تاکید نمود.

 

دکتر کریمی ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و گرامی داشت یاد و خاطره شهدا ، آزادگان و ایثارگران دفاع مقدس آغاز سال تحصیلی جدید را به همکاران مرکز تبریک گفت وآرزوی امیدواری نمود تا سال تحصیلی جدید سالی همراه با موفقیت برای وزارت آموزش و پرورش باشد.

 

کریمی از اینکه همه همکاران درگیر مسائل و چالشهای مرکز هستند ابراز خرسندی نمود و بر پاسخگویی مرکز به صورت شفاف به نهادهای نظارتی تاکید کرد. وی ناملایمات موجود را نتیجه برخی عدم همکاری ها دانست و ابراز امیدواری کرد تا مسائل و مشکلات به سرعت حل گردد و همه در مسیری قرار گیریم که از آن طریق به هدف مد نظر مرکز و وزارت آموزش و پرورش برسیم.

 

ایشان منزلت مرکز امور بین الملل را به پرسنل حرفه ای و متخصص آن دانسته و گفت بدون تردید یکی از بهترین دفاتر حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش بخش بین الملل است. وی با ذکر این موضوع گفت مرکز بین الملل یکی از بخش هایی است که همیشه متقاضی زیاد داشته است و طبیعتا انتظاراتی هم که دیگران از این حوزه دارند زیادتر از سایر حوزه ها است.

 

وی بستر را در جهت ارائه ایده های جدید و خلاقیت در کار توسط همکاران فراهم دانسته و از به کارگیری ایده های خوب برای حل مشکلات و همچنین تسهیل امور جاری مرکز اموربین الملل و مدارس خارج از کشور استقبال نمودند.

 

کریمی یکی از مسائل مهم در مرکز بین الملل را مشکلات ارزی دانست و گفت: این امر باعث گردید تا روند اعزام ها تغییر نماید و امسال در موارد خاص که ضرورت ایجاب می نمود تنها به تعداد ۲۵ نفر اعزام انجام گردد. وی افزود با بروز این مشکلات نقش و اهمیت مدارس خارج از کشور بیشتر مشخص گردید واین واقعیت مشخص شد که مدارس خارج از کشورتنها یک نیاز ویژه برای وزارت آموزش و پرورش نیست بلکه یک نیاز جدی، حاکمیتی وهمچنین نهادهای فراتر از وزارت آموزش و پرورش هست. در همین راستا در جلسات مشترک با بانک مرکزی و سایر نهادها سناریوهای مختلفی در حال بررسی می باشد.

 

وی کانون تحلیلگران آموزش و پرورش را که با حضور متخصصان این امر زیر نظر مرکز امور بین الملل شکل گرفته یک بستر مناسب در جهت انجام مطالعات و تحقیقات حوزه آموزش و پرورش در عرصه بین الملل دانست و گفت این کانون که از سوی مقام عالی وزارت نیز مورد تائید قرار گرفته است می تواند در بررسی و مطالعات تطبیقی مورد نیاز، بخش های مختلف وزارت آموزش و پرورش را یاری نماید.

 

کریمی از ماموریت جدید بطحایی به مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور نیز سخن گفت و افزود بنابر دستور مقام عالی وزارت از ادارات کل آموزش و پرورش استانهاو معاونتهای حوزه ستادی کارشناسانی به مرکز امور بین الملل معرفی شدند و مرکز در حال پالایش این کارشناسان است و در انتها ۳۰ نفر از این افراد انتخاب خواهند شد و جهت گذراندن دوره دیپلماسی تعلیم و تربیت به دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی معرفی خواهند شد و پس از سپری نمودن این دوره یک فرصت مطالعاتی برای این افراد جهت حضور درخارج از کشور در راستای تقویت فنون دیپلماسی و همچنین حضور در مجامع بین المللی تدارک دیده خواهد شد. کریمی افزود این امر در جهت برطرف نمودن ضعف وزارت آموزش و پرورش در حوزه بین الملل و تأمین عقبه متخصص در این حوزه درمعاونت ها و استانها در نظر گرفته شده است.

 

در پایان دکتر کریمی ضمن تشکر از زحمات کوروش اسکندری که به مدت ۲ سال متولی امر ریاست امور اداری مرکز امور بین الملل بودند ایشان را به عنوان مشاور خود در امور اداری منصوب و سپس حکم انتصاب ابراهیم اسفندیار را به عنوان رئیس جدید امور اداری این مرکز به وی تقدیم نمود.

 

پانا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *