کمبود ۱۰ هزار معلم در تهران/ اعتراض به نرخ سرویس مدرسه

اخبار

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره مشکل کمبود معلم در تهران گفت: تعداد پرسنل به دانش‌آموز در تهران یک به ۱۹ است و کمبود ۱۰ هزار پرسنل در تهران قطعی است.

 

عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در نشست خبری که امروز در ساختمان اداره کل آموزش و پرورش تهران برگزار شد، اظهار کرد: اگر کشوری بخواهد توسعه پیدا کند، تعلیم و تربیت از کارهای زیربنایی است.

 

وی ادامه داد: برای همه معضلاتی که امروز کشور ما دارد مانند بحث محیط زیست و آسیب‌های اجتماعی، یکی از کارهای اصلی پیشگیری است و عمده پیشگیری بحث تربیت و آموزش است.

 

باقری تصریح کرد: تا زمانی که خانواده و مدرسه کارکرد مناسبی نداشته باشید سایر بخش‌ها نمی‌توانند موفق باشد.

 

وی درباره عدم اجرای مصوبه عدم پرداخت قبوض مصرفی مدرسه، گفت: متأسفانه دستگاه‌های مربوطه باید جواب بدهند که چرا عملیاتی نمی‌کنند البته دستگاه‌ها می‌گویند چون آیین‌نامه اجرایی نداریم اجرا نشده است و حتی یکی، دو مدرسه که پرداخت نکرده بودند، تهدید به قطع برق شدند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران درباره عدم اعلام نرخ سرویس مدارس توسط آموزش و پرورش، بیان کرد: نرخ مصوبه سرویس مدارس باید در شورای شهر تهران مصوب شود که چون ما به این مبلغ اعتراض داریم، اعلام نکردیم به عنوان مثال برای صدور برخی مجوزها مبلغ خواستند که درخواست اصلاح کردیم و اعتراض خود را به فرمانداری اعلام کردیم.

 

وی درباره مشکل کمبود معلم در تهران گفت: تعداد پرسنل به دانش‌آموز در تهران یک به ۱۹ است و کمبود ۱۰ هزار پرسنل در تهران قطعی است؛  در حال حاضر بیش از ۴ هزار مدرسه با ۲۵ هزار کلاس داریم و مشکلات موردی مانند بیماری داریم که شاید ۳۰ مورد کمبود معلم باشد.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *