مدیرکل مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد خبر داد: حمایت کمیته امداد از ۳۱۰ هزار دانش‌آموز

اخبار

آذر اسماعیلی، مدیرکل مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد با اشاره به تسهیلات این نهاد در حمایت از دانش‌آموزان تحت پوشش، اظهار داشت: در کل کشور ۳۱۰ هزار دانش‌آموز شامل ۱۴۵ هزار دانش‌آموز در مقطع ابتدایی و ۱۶۵ هزار دانش‌آموز در مقطع متوسطه تحت پوشش کمیته امداد هستند.

 

وی درباره «بسته حمایتی از دانش‌آموزان و دانشجویان»، افزود: یکی از اهداف غایی کمیته امداد ارتقاء کیفیت زندگی دانش‌آموزان و دانشجویان تحت پوشش است و بسته‌های حمایتی را برای این افراد در نظر گرفته‌ایم که در گام اول، شناسایی دانش‌آموزان نیازمند در کشور انجام می‌شود و فرزندان خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در اولویت خدمت‌رسانی قرار دارند و از جهت جنسیت، سن و مقطع تحصیلی رده‌بندی می‌شوند.

 

مدیرکل مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد یادآور شد: یکی از بسته‌های حمایتی اختصاص سرانه ۱۲۰ هزار تومانی برای هر دانش‌‌آموز است که در ابتدای سال تحصیلی به صورت نقدی و غیر نقدی پرداخت می‌شود.

 

اسماعیلی بیان داشت: رسیدگی به دانش‌آموزان در اولویت کار کمیته امداد است و نتیجه این خدمت به خانواده‌ها، شکوفایی فرزندان آنها شده و اکنون مصادیق زیادی داریم که دانش‌آموزان و دانشجویان توانسته‌اند تا مقاطع عالی ادامه تحصیل دهند.

 

وی متذکر شد: برای شناسایی استعدادهای برتر رصد دقیقی انجام می‌دهیم و با سازمان ملی نخبگان هماهنگی‌های لازم را داریم؛ ضمن اینکه در قالب بسته‌های تشویقی حمایت‌های ویژه‌ای از این دانش‌آموزان صورت می‌گیرد.

 

مدیرکل مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد در توضیح چگونگی اعطای بسته‌های حمایتی به  دانش‌آموزان و دانشجویان، ابراز داشت: در ابتدای سال تحصیلی سرانه مربوط به دانش‌آموزان به آنها پرداخت می‌شود؛ ضمن اینکه مبلغ ۳۰ هزار تومان بابت تهیه کتب درسی به دانش‌آموزان داده می‌شود و میزان سرانه در مناطق محروم و مرزی ۲۰ درصد بیشتر است و در ۱۴ استان محروم این سرانه در قالب بسته‌های تحصیلی در ابتدای مهر توزیع می‌شود.

 

اسماعیلی با بیان اینکه در آغاز سال تحصیلی جاری حدود ۱۰۰ هزار بسته تحصیلی بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شده است، گفت: سعی می‌شود در طول سال تحصیلی نیز نیازهای این دانش‌آموزان شناسایی شود و در مناطق محروم که دانش‌آموزان با هزینه‌های ایاب و ذهاب روبرو هستند کمیته امداد هزینه حضور این دانش‌آموزان در خوابگاه‌های شبانه‌روزی را پرداخت می‌کند؛ ضمن اینکه در کنار آن، تقویت بنیه تحصیلی و کمک آموزشی مد نظر است.

 

مدیرکل مدیریت بحران و مناطق محروم کمیته امداد در باره «حمایت از دانشجویان تحت پوشش کمیته امداد»، تصریح کرد: دانشجویان و طلاب شناسایی می‌شوند و براساس مقاطع تحصیلی دسته‌بندی می‌شوند و سرانه‌ای از مبلغ یک میلیون تومان تا سه میلیون تومان در ترم از مقاطع کارشناسی تا دکتری به دانشجویان پرداخت می‌شود؛ ضمن اینکه برای دانشجویان نخبه نیز بسته‌های خاصی در نظر داریم.

 

وی درباره« چگونگی پرداخت کمک‌های مردمی به دانش‌آموزان نیازمند»، افزود: بحث «حامی یابی» برای دانش‌آموزان و دانشجویان را انجام می‌دهیم و مردم می‌توانند از طریق «صدای نیکوکاری»، «سایت کمیته امداد» و به صورت حاضر شدن  در مراکز کمیته امداد به دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند کمک کنند.

 

تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *