رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبر داد: تشخیص ۴۵ هزار و ۶۴۰ دانش‌آموز دیرآموز/ ۴۴۵۶ کلاس اولی به مدارس استثنایی رفتند

اخبار

به گزارش سرمشق نیوز مجید قدمی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش در خصوص آخرین آمار سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید ۹۷۵ هزار و ۴۲۰ نوآموز در سنجش ورود به اول دبستان شرکت کردند، ضمن اینکه ۳۴۷ هزار نوآموز پیش‌دبستانی در سال قبل در سنجش شرکت کرده بودند.

 

وی ادامه داد: در مجموع ۴۵ هزار و ۶۴۰ نوآموز کلاس اولی دیرآموز تشخیص داده شدند و ۴۴۵۶ نفر نیز به مدارس استثنایی کشور هدایت شدند.

 

قدمی با بیان اینکه چند سالی است سنجش کلاس اولی‌ها برای نوآموزان پیش‌دبستانی نیز انجام می‌شود، افزود: در سال تحصیلی جاری ۱۹۴ هزار و ۴۶۸ کودک پیش‌دبستانی در سنجش شرکت کردند که از این تعداد ۸۳۴ نفر دیرآموز تشخیص داده شدند و ۵۵۱ نفر نیز دانش‌آموز با نیازهای ویژه هستند.

 

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور اضافه کرد: برای کودکانی که دیرآموز تشخیص داده شده‌اند، آموزش‌های مداخله‌ای انجام می‌شود و کودکانی که با نیازهای ویژه هستند برای دوره آمادگی معرفی می‌شوند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *