سیاوشی عنوان کرد: سهم ۲۵ درصدی آموزش و پرورش از بودجه ۱۴۰۰ میلیارد تومانی توسعه ورزش

اخبار

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت بااشاره به حکم قانونی برای توسعه ورزش گفت: در برنامه ششم توسعه و در قانون بودجه سال ۹۷ ماده‌ای پیش بینی شده که بر اساس آن ۲۷ صدم درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به ورزش همگانی اختصاص می‌یابد و زنان در این رابطه به صورت ویژه دیده شده است.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: اعتبارات حاصله از این حکم هر سال به تناسب ارزش افزوده دریافتی تغییر می‌کند و طبیعتا در سال‌های آتی افزایش خواهد داشت؛ سال گذشته این رقم معادل ۱۴۰۰ میلیارد تومان و برابر با بودجه خود وزارت ورزش بود.

 

۲۵ درصد از آن به آموزش و پرورش برای توسعه ورزش دانش‌آموزی تعلق می‌گیرد که بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان است و وزارتخانه اعلام کرد در شهریور ماه یک سوم این مقدار تخصیص پیدا کرده است.

 

رییس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس  بیان کرد: اعتبار منظور شده برای ورزش زنان، ورزش همگانی، ورزش جانبازان و معلولان و ورزش زورخانه‌ای، سهمی ۷۵ درصدی از ۲۷ صدم از مالیات بر ارزش افزوده دارد که از سوی وزارت ورزش و جوانان وصول و تقسیم خواهد شد.

 

به گزارش خانه ملت پیش از این، کمیته زنان، خانواده، تربیت بدنی و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی جلسه‌ای با مسئولان وزارت ورزش و کارشناسان مرکز پژوهش‌ها برای بررسی وضعیت ورزش همگانی ونحوه هزینه‌کرد بودجه آن برگزار کرده بود./

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *