طهرانیان:معیارهای مدرسه خوب باید تغییر کند/ خانواده‌ها در برابر برنامه‌های مهارت‌آموزی مقاومت می‌کنند

اخبار

به گزارش سرمشق نیوز مجید طهرانیان در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: متأسفانه امروز با افکار نادرست بخشی از والدین دانش‌آموزان مواجهیم که مدرسه خوب و برنامه درسی خوب را فقط تلاش در کسب محفوظات ذهنی، تمرین ریاضی، علوم و انجام آزمون چهارگزینه‌ای و ارائه تکالیف درسی زیاد می‌دانند.

 

وی افزود: این مسائل باعث می‌شود برخی مواقع در برنامه‌ریزی مدیران مدارس مشکلاتی پیش آمده و آنها از مسائل مهارت‌آموزی غافل شوند.

 

مدیرکل مدارس غیردولتی گفت: هفته گذشته از یک مدرسه غیردولتی بازدید داشتم که در آن مدرسه دخترانه کلاس درس دارای آشپزخانه بود و بچه‌ها نزدیک ظهر ناهار خود را آماده می‌کردند.

 

طهرانیان ادامه داد: برای دانش‌آموزان دختر در این مدرسه انواع کلاس‌های مهارتی از جمله IT، مهارت‌های ورزشی و فنی پیش‌بینی شده بود، اما مدیر مدرسه معتقد بود که برای حفظ دانش‌آموزان باید این برنامه‌ها را کم کند، چرا که برخی از خانواده‌ها می‌گویند اینجا مدرسه است و باید مسائل علمی و قبولی در کنکور در اولویت باشد.

 

وی مطرح کرد: تمام مطالعات و تجربه‌های بین‌المللی و اسناد موجود کشور ارائه انواع مهارت‌ها در طول دوران تحصیل را الزامی می‌دانند و مسئولان آموزش و پرورش نیز بر آن تأکید دارند، اما عدم همکاری گروهی از والدین کار را دشوار کرده است.

 

مدیرکل مدارس غیردولتی  افزود: امیدوارم در تعریف مدرسه خوب شاهد تغییر رویکرد اساسی بین والدین باشیم، به‌گونه‌ای که نه‌تنها مدارس برگزار کننده آزمون و کسب موفقیت‌های علمی را ملاک بدانند بلکه معیارهای انتخاب خود را تغییر دهند و مسائلی همچون مهارت‌های زندگی نیز مورد توجه قرار بگیرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *