رئیس پلیس پیشگیری ناجا اعلام کرد: حضور پررنگ پلیس در اطراف مدارس/برخورد جدی با مزاحمان دانش‌آموزان

اخبار

رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: پلیس با تمام توان از تردد فروشندگان موادمخدر و اقلام ضدفرهنگی، حضور عناصر نامطلوب و مزاحم به ویژه برای دانش‌آموزان دختر در اطراف محیط‌های آموزشی جلوگیری خواهد کرد.

 

به گزارش سرمشق نیوز  به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار محمد شرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به  آغاز سال تحصیلی اظهار داشت: بر پایه اعلام وزارت آموزش و پرورش امسال حدود ۱۴ میلیون دانش‌آموز در مدارس کشور تحصیل می‌کنند که نزدیک به یک میلیون آموزگار و فرهنگی نیز در ۱۰۴ هزار مدرسه و مجتمع آموزشی و  ۵۰۰ هزار کلاس درس در سراسر کشور و در مقاطع مختلف ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان و سایر بخش‌های آموزش و پرورش در زمینه تعلیم و تربیت این دانش‌آموزان فعالیت خواهند داشت.

 

وی افزود: چنین حجم عظیمی از جمعیت که بیشتر آن را نیز کودکان و نوجوانان پرشور و نشاط و سرشار از انرژی تشکیل می‌دهند در صبح روز اوّل مهر به اتّفاق و همزمان پای در معابر شهر گذاشته و به سوی مدارس خود حرکت می‌کنند که بی‌تردید رخدادی عظیم بوده و چیزی بیش از حضور روزمره مردم در سطح شهر و انجام امور همیشگی به شمار می‌رود.

 

سردار شرفی افزود: پس دو اصل نوجوانی و پرجمعیتی جامعه هدف در این امر موجب می‌شود که نیروی انتظامی نیز عملیاتی فوق‌العاده و فعالیتی بسیار بیشتر از مواقع عادی را برای تامین امنیت و نظم عمومی در جامعه برنامه‌ریزی کند.

 

رئیس پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: بی‌تردید خانواده‌های دانش‌آموزان در کنار مسائل مربوط تعلیم و تربیت، به سلامتی و امنیت فرزندان خود به ویژه در مسیر خانه و مدرسه نیز اهمیت داده و در این زمینه چشم به اقتدار نیروی انتظامی دارند.

 

سردار شرفی تصریح کرد: از این رو پلیس با هدف تأمین نظم و امنیت جامعه در هنگام بازگشایی مدارس، ایجاد محیطی ایمن برای دانش‌آموزان، پیشگیری از مزاحمت برای آنان و بروز رخدادهای ناگوار به ویژه در مسیر تردد روزانه، فراهم‌ سازی تسهیلات ترافیکی و در کل کاهش ضریب آسیب‎پذیری آینده‌سازان این مرز و بوم با تمام توان وارد عمل خواهد شد.

 

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی برای این کار نیز همانند سال‌های گذشته به خوبی انجام گرفته و در کنار پلیس راهور که مسائل ترافیکی را در این روزها مدیریت می‌کند.

 

رئیس پلیس پیشگیری ناجا اعلام کرد: پلیس پیشگیری بطور ویژه از طریق کلانتری‌ها وگشت‌های انتظامی نسبت به تأمین نظم و امنیت محیط پیرامونی مدارس و مسیرهای تردد دانش آموزان اقدام می‌کند که این ماموریت به وسیله ۴۳ هزار نیرو در قالب ۱۷ هزار مورد از انواع گشت‌های سوار و پیاده انجام می‌شود و به صورت مخصوص در ساعات گشایش مدارس و تعطیلی آنها شدت بیشتری خواهد داشت.

 

این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: با توجه به آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه، پلیس با تمام توان از نزدیک شدن عوامل فروش مواد مخدر و اقلام ضدفرهنگی به محیط پیرامونی مدارس و حضور عناصر نامطلوب و مزاحم به ویژه برای دانش‌آموزان دختر در اطراف محیط‌های آموزشی و مسیر تردد آنان جلوگیری خواهد کرد تا اسباب آرامش دانش‌آموزان فراهم شود.

 

وی ادامه داد:در این فعالیت از تجربه سال‌های گذشته و موارد رخ‌داده نیز به خوبی استفاده خواهد شد تا نقاط ضعف به صورتی شایسته تقویت شود.

 

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید به اینکه که عوامل انتظامی حضور مؤثر و پر رنگی در مسیر تردد دانش آموزان خواهند داشت، بیان کرد: این کار موجب می‌شود تا فرزندان ما احساس امنیت بیشتری داشته باشند، ضمن اینکه اثرات پیشگیرانه این عمل نیز بسیار چشمگیر است.

 

سردار شرفی ادامه داد: حضور همکاران ما در این ماموریت، ضمن حفظ اقتدار و شأن‌ پلیس با روی گشاده، ظاهری آراسته و رفتاری دوستانه خواهد بود تا رهنمود رهبر معظم انقلاب مبنی بر یار مقتدر و مهربان بودن پلیس به خوبی عملیاتی شود.

 

وی تصریح کرد: همانند ماموریت‌های پیشین که رویکرد همیشگی پلیس نهادینه و مردم‌ پایه کردن امنیت بوده است، این ماموریت نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ما با یاری گرفتن از حدود ۳هزار پلیس افتخاری در این طرح تلاش کرده‌ایم تا حضور جامعه در برقراری امنیت فرزندان خود را پررنگ‌تر کنیم.

 

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در ادامه این بخش از سخنان خود گفت: جلب مشارکت‌های مردمی بدون تعامل با شهروندان، نهادها و … معنا پیدا نمی‌کند و به همین دلیل پلیس پیشگیری با گسترش ارتباط با مدیران و اولیاء دانش‌آموزان در مدارس و اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی، حفظ ارتباط فراگیر واحدهای انتظامی با انجمن اولیاء و مربیان و برقراری تعامل با مراکز مشاوره و مسئولان پرورشی مدارس، نسبت به آموزش همگانی و راهنمایی و ارشاد دانش آموزان اقدام کرده است.

 

وی ادامه داد: در همین زمینه بیش از ۱۴هزار جلسه مشترک با مسئولان مدارس و انجمن اولیاء دانش‌آموزان سراسر کشور برگزار شده که بسیار چشمگیر است و ۵ هزار و۳۰۰ جلسه نیز برای رانندگان سرویس دانش‌آموزان برگزار شد تا این اشخاص که شغل حساسی نیز دارند، نسبت به رعایت مسائل ایمنی و پیشگیرانه هوشیار و آگاه شوند.

 

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: تشکیل جلسه هماهنگی با مسئولان آموزش و پرورش برای تأمین نظم و امنیت مدارس و تعامل با مراکز مشاوره و مسئولان پرورشی آموزش و پرورش نیز همانند سال‌های گذشته در دستور کار پلیس بوده و در زمینه آموزش همگانی نیز بیش از ۶ هزارو ۲۰۰ سخنرانی در مدارس و هنگام آغاز سال تحصیلی برنامه‌ریزی شده است.

 

وی افزود: استفاده از ظرفیت بزرگ رسانه‌های جمعی نیز می‌تواند برای پلیس بسیار مفید باشد و پلیس پیشگیری در این زمینه آمادگی کامل دارد که از کانال رسانه، آموزش و آگاه‌سازی هموطنان را پیگیری کند و امیدواریم که اصحاب رسانه نیز با علاقه در این مسیر با ما همراهی کنند.

 

سردار شرفی در پایان با بیان اینکه پلیس پیشگیری با تمام توان برای تامین امنیت آینده‌سازان این مرز و بوم در صحنه حضور خواهد یافت و جای هیچ‌گونه نگرانی برای هم‌وطنان عزیز نیست، اظهار کرد: امیدواریم که دانش‌آموزان عزیز درسایه امنیت ایجاد شده در نظام مقدس جمهوری اسلامی با حفظ سنگر علم و دانش و اعتلای جایگاه کشور، زحمات خادمان خود در پلیس پیشگیری ناجا را به ثمر برسانند.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *