وزیر آموزش و پرورش:آخرین آمار تعداد دانش‌آموزان تاکنون ۱۳ میلیون و ۷۷۸ هزار نفر است/

اخبار

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در مدرسه ماندگار دارالفنون برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری ایام محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: مرور مجدد و مشق مجدد از درس کلاس امام حسین(ع) را آرزومندم.

وی ادامه داد: آغاز سال تحصیلی را به یک میلیون و ۷۰۰ هزار معلم شاغل و بازنشسته که با کمبود امکانات و سختی‌ها، غیرتمندانه چراغ تعلیم و تربیت را روشن نگه می‌دارند؛ به بیش از ۱۴ میلیون دانش‌آموز که از فردا وارد کلاس درس می‌شوند؛ به ۱۳ هزار دانش‌آموز ایرانی در ۶۰ کشور جهان و ۴۵۰ هزار دانش‌آموز اتباع خارجی تبریک می‌گویم.

بطحایی به آمار تعداد دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و افزود: آخرین آمار تعداد دانش‌آموزان تاکنون ۱۳ میلیون و ۷۷۸ هزار نفر است و ۳ درصد دانش‌آموزان در بخش‌هایی مانند شاخه کاردانش و اتباع خارجی همچنان ثبت‌نام قطعی نشده است و بر این اساس تعداد دانش‌آموزان به حدود ۱۴ میلیون نفر می‌رسد.

وی به تعداد کلاس درس در کشور اشاره کرد و افزود: ۴۸۳ هزار کلاس درس در نظر گرفتیم که پیش‌بینی می‌کنیم ۴۹۸ هزار کلاس شود و شاهد افزایش ۱۶ هزار کلاس درس هستیم که عمدتاً به خاطر استقرار پایه دوازدهم است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۹۱ هزار و ۷۲۱ مدرسه داریم، گفت: امسال تعداد ۱۱۰۰ مدرسه به مدارس کشور اضافه می‌شود و تعداد مدارس غیردولتی ۱۵ هزار و ۳۵۵ مدرسه است.

وی درباره تعداد بازماندگان از تحصیل افزود: علی‌رغم تمام تلاش‌ها و بررسی خانه به خانه، تاکنون ۱۴۲ هزار بازمانده از تحصیل در دوره ابتدایی داشتیم اما توانستیم ۳۱ هزار و ۹۱۰ دانش‌آموز را در دوره ابتدایی جذب کنیم.

بطحایی به جذب کودکان فاقد مدارک هویتی در مدارس اظهار کرد: امسال توانستیم ۵۰۶۹ دانش‌آموز فاقد مدارک هویتی در دوره ابتدایی جذب کنیم.

وی به نرخ پوشش تحصیلی اشاره کرد و ادامه داد: نرخ تحت پوشش ابتدایی بیش از ۹۸ درصد شده است و نرخ ثبت‌نام خالص به بیش از ۹۷ درصد رسیده است و امیدواریم با تلاش‌هایی که داریم به ۱۰۰ درصد برسد.

وزیر آموزش و پرورش درباره ساخت و سازهای آموزشی گفت: ۸ هزار کلاس جدید و ۶۷ سالن ورزشی به مجموعه فضای آموزشی اضافه کردیم که این رقم در سال گذشته ۵ هزار کلاس بود؛ البته تا پایان سال ۲ هزار کلاس جدید نیز اضافه می‌شود.

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *