مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران خبر داد: راه‌اندازی ۲۲ خط «اتوبوس مدرسه» برای نخستین بار در پایتخت

ویژه ها

پیمان سنندجی مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران ا اشاره به ویژگی های خاص سرویس مدارس در دنیا، اظهار کرد: سرویس مدارس(اسکول باس) در دنیا دماغه‌دار بوده، داخل آن مکانی برای قرار دادن کتب و کیف دانش آموزان در نظر گرفته شده و تمام مشخصات ایمنی را دارند که ضمن تعریف مسیرهای مشخص، مبدا آن درب منزل دانش‌آموزان نیست، بلکه مسیرهایی مشخص شده است تا ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌ها، فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی به دانش‌آموزان، آموزش داده شود.

 

وی افزود: امسال به پیشنهاد معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران برای اولین بار ۲۲ خط از خطوط اتوبوسرانی به سبک اسکول باس به دانش‌آموزان تهرانی خدمت رسانی خواهد کرد.

 

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی توضیح داد: برای هر یک از مناطق ۲۲ گانه، یک خط اتوبوس که بیشترین مدرسه در مسیر آن قرار دارد با پلاکارد «اتوبوس مدرسه» و تابلوهای ویژه مدارس دیده شده است که در سه وعده صبح، ظهر و عصر به دانش‌آموزان سرویس دهی خواهد کرد.

 

به گفته سنندجی، ۶ نیم‌راه شامل ۳ نیم‌راه رفت و ۳ نیم‌راه برگشت و به طور کلی روزانه ۱۸ نیم‌راه با سرفاصله ۱۵ دقیقه برای اتوبوس مدارس دیده شده است.

 

وی ادامه داد: کارت‌هایی با ۵۰ درصد تخفیف نیز برای استفاده این اتوبوس‌ها پیش بینی شده است و از اول مهر به دانش‌آموزان مناطق ۲۲گانه سرویس‌دهی خواهد کرد.

 

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی خاطرنشان کرد: اگرچه این اتوبوس‌ها دماغه‌دار نیست اما راه‌اندازی این سرویس با تفکر اسکول باسی کار بزرگی است که امیدواریم با تأمین ناوگان آن در سال‌های آینده، خطوط آن افزایش یافته و این ناوگان به معنای واقعی با هدف کاهش هزینه‌ها و ترویج فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی، خدمت رسانی کند.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *