مجید طهرانیان خبر داد: صدور مجوز ارائه برنامه‌های مهارتی در مدارس غیردولتی/ مهارت‌«کاوشگری» در صدر درخواست‌ها

اخبار

به گزارش سرمشق نیوز مجید طهرانیان مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس اظهار کرد: در جهت اجرایی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و تغییر رویکرد تئوری محوری به مهارت محوری، سامانه فعالیت‌های غیردرسی مدارس غیردولتی برای اولین بار برنامه‌های مهارتی مدارس را ثبت و مجوز فعالیت صادر می‌کند.

 

وی با بیان اینکه در این سامانه تا کنون بیش از یک‌هزار مدرسه وارد شده و برنامه‌های غیرتجویزی خود را در قالب برنامه‌های مهارتی وارد سامانه کرده‌اند، افزود: استان‌های فعال در این عرصه استان آذربایجان غربی، اصفهان، البرز، تهران، شهرستان‌های تهران، خراسان رضوی، زنجان، گلستان و مازندران هستند.

 

طهرانیان ادامه داد: تاکنون ۲۹۰۸ فیلد مهارتی وارد سامانه شده است و بالاترین مهارت‌های اعلامی در سامانه، مهارت کاوشگری با ۱۳ درصد، مهارت‌ هنری با ۱۲ درصد تقاضا و مهارت‌های فناوری، مذهبی  و مهارتهای زندگی هر کدام  ۸ درصد، مهارت‌های مطالعه و یادگیری ۷ درصد، مهارت‌های فنی ۶ درصد، مهارت‌های شهروندی ۳ درصد و سایر مهارت‌ها ۱۲درصد، هستند.

 

وی اضافه کرد: مدارس درسال ۹۸-۹۷ هیچگونه مجوز دریافتی تحت عنوان خدمات ویژه و…‌ نداشته و صرفاً از طریق برنامه‌های تعریف شده در سامانه در نیمه اول مهرماه مجوز دریافت هزینه از اولیا را دریافت می‌کنند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *