حضور ۲۵ هزار و ۶۴ فرهنگی جانباز در دستگاه تعلیم و تربیت

اخبار

وزارت آموزش و پرورش مزین به نام شهدای فرهنگی و دانش‌آموز است؛ انسان‌هایی که از خود گذشته تا کلاس‌های درس نسل آینده برپا باشد و ایران اسلامی سربلند بایسند.

 

این وزارتخانه مزین به نام ۴۹۷۶ شهید فرهنگی شامل ۴۸۴۶ مرد و ۱۳۰ شهیده زن، ۶۸۰ شهید تربیت معلم و ۳۵ هزار و ۸۱۴ شهید دانش‌آموز شامل ۳۳ هزار و ۸۷۲ شهید پسر و ۱۹۴۲ شهیده دختر است.

 

تعداد جانبازان فرهنگی شاغل در آموزش و پرورش ۲۵ هزار ۶۴ نفر است که شامل ۲۷۰ جانباز ۷۰ درصد و بالاتر، ۹۹۹ جانباز ۵۰ تا ۶۹ درصد، ۷۸۵۳ جانباز ۲۵ تا ۴۹ درصد و ۱۵ هزار و ۹۴۲ جانباز تا ۲۵ درصد است ضمن اینکه ۴۳۹۶ آزاده و ۵۲ هزار و ۳۰۶ رزمنده در این وزارتخانه حضور دارند.

 

تعداد کل جامعه ایثارگری شاغل در وزارت آموزش و پرورش شامل ۱۱۹ هزار و ۱۵۵ نفر است که تعداد ۳۴۷۳ همسر مراقب جانباز، ۱۶۰۲ همسر شهید، ۱۵ هزار و ۲۸۴ فرزند شهید، ۲۵۲ پدر شهید، ۱۶۳ مادر شهید، ۷۶۱۴ برادر شهید و ۹۰۰۱ خواهش شهید در این وزارتخانه به فعالیت مشغولند.

 

۲۹۲ مدرسه ایثارگران در کشور فعالیت می‌کند که تعداد ۴۰ هزار و ۱۶۲ دانش‌آموز در این مدارس به تحصیل می‌پردازند؛ تعداد مدارس شاهد نیز ۱۳۵۰ مدرسه است که حدود ۳۸۰ هزار دانش‌آموز مشغول به تحصیل هستند.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *