مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران خبر داد: ثبت‌نام یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز در تهران

اخبار

عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در جلسه رونمایی از برچسب سرویس مدارس، گفت:‌ یکی از شاخص‌های توسعه در هر کشوری بحث آموزش و پرورش علی‌الخصوص در سنین پایین است، کشورهای پیشرفته از دوره دبستان به مسائل دانش‌آموزان توجه می‌کنند.

 

وی افزود: باید مدارس و خانواده توانمند وجود داشته باشد تا کارها به درستی پیش روند.دلیل عمده آلودگی هوای تهران خودروهای تک‌سرنشین و همچنین خودروهای والدینی است که تصمیم به سرویس‌دهی به فرزند خود را دارند. فردی وجود ندارد که از آلودگی خودروی تک‌سرنشین آگاهی نداشته باشد ولی با این وجود می‌بینید در کنار آلودگی هوا این خودروها تردد می‌کنند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد: تمام شئون اجتماعی و فرهنگی ما با تعلیم و تربیت درآمیخته است. ما در تهران با وجود کمبود نیروی انسانی آمادگی داریم تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش‌آموز تهرانی را ثبت‌نام کنیم و در ۳۱ شهریور جشن شکوفه‌ها را برگزار خواهیم کرد.

 

باقری ادامه داد: ۴۳۰۰ مدرسه دولتی و غیردولتی شهر تهران آمادگی دارند تا در سال جدید به استقبال سال جدید تحصیلی بروند. بنده از هماهنگی‌هایی که در استانداری و فرمانداری تهران و در کنار آن پلیس راهور انجام شد تشکر ویژه می‌کنم.

 

وی ادامه داد: انجمن  اولیاء و مربیان امسال همکاری مناسبی با پرسنل مدارس و آموزش و پرورش داشته است، در شهر و استان تهران از نظر المپیادها و برگزاری مسابقات علمی وضعیت خوبی داریم ولی استان‌های دیگر از ما عقب‌تر هستند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پایان اظهار داشت: اولویت ما حذف کتاب‌های کمک‌درسی پایه ابتدایی است با هماهنگی‌های انجام شده برای سرویس مدارس مشخص می‌شود حرکت ما رو به جلو است و امیدواریم بیش از این ارتقاء پیدا کند.

 

فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *