بهره‌برداری از ۱۷۰۰ پروژه آموزشی و پرورشی همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید

اخبار

به گزارش سرمشق نیوز به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از بهره‌برداری از ۱۷۰۰  پروژه آموزشی و پرورشی همزمان با آغاز سال تحصیلی  خبر داد.

 

وی با بیان اینکه ۱۵۰۹ مورد از این پروژه‌ها، فضای آموزشی است، افزود: این فضاها شامل ۷۹۴۵ کلاس درس با یک میلیون متر مربع زیر بناست که با صرف اعتباری بالغ بر ۱۲۵۲ میلیارد تومان احداث شده است.

 

رخشانی‌مهر یادآور شد: علاوه بر فضای آموزشی سال تحصیلی جاری، ۶۷ سالن ورزشی، ۱۶ استخر و ۱۰۸ فضای پرورشی افتتاح خواهد شد که در مجموع برای احداث این پروژه‌ها، ۱۹۸ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

 

به گفته وی، تعداد کلاس‌های درس تحویلی امسال تا سال تحصیلی جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۳ درصد افزایش داشته است.

 

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در ادامه نقش خیرین مدرسه‌ساز را در توسعه فضاهای آموزشی کشور با اهمیت دانست و تصریح کرد: امسال حدود ۵۰ درصد کلاس‌های درس، توسط خیرین نیکوکار و فرهنگ دوست احداث شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم بر اساس اسناد بالادستی و زیر نظام فضا و تجهیزات، سرانه فضای آموزشی کشور را به سطح استاندارد، یعنی ۸.۴ مترمربع به ازای هر دانش‌آموز برسانیم که هم اکنون میانگین فضای آموزشی کشور ۵.۲ مترمربع است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *