مدیرکل مدارس غیردولتی خبر داد: تحصیل یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش‌آموز در مدارس غیردولتی از مهر امسال/ تأسیس ۳۰۰ مدرسه جدید غیردولتی

اخبار

به گزارش سرمشق نیوز مجید طهرانیان مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، اظهار کرد: امسال برآورد می‌شود حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار دانش‌آموز در مدارس غیردولتی به تحصیل بپردازند.

 

وی با بیان اینکه ۱۴ هزار و ۸۰۰ مدرسه غیردولتی در کشور فعال است، افزود: در سال تحصیلی جدید ۳۰۰ مدرسه غیردولتی فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

 

طهرانیان با بیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم امسال تعدادی از مدارس غیردولتی نیز فعالیت‌شان متوقف خواهد شد، گفت:‌ پیش‌بینی می‌کنیم به دلیل مسائل اقتصادی و افزایش اجاره بهای ساختمان‌ها، برخی مدارس غیردولتی نتوانند به فعالیت خود ادامه دهند و از ادامه کار منصرف شوند.

 

وی به آموزش کارکنان و ارتقای کیفی معلمان مدارس غیردولتی نیز اشاره کرد و افزود: امسال ۳۰ هزار معلم دوره ابتدایی، آموزش بدو خدمت، سند تحول و روش تدریس را گذرانده‌اند و به زودی به آنها «آی‌دی‌کد» داده می‌شود که براساس آن، توسط سامانه و با مسؤولیت مؤسسان مدارس غیردولتی برایشان شماره پرسنلی و کارت شناسایی صادر می‌شود.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *