بطحایی:‌به شادی و نشاط دانش‌آموزان در مراسم آغاز سال تحصیلی توجه شود/سخنرانی‌های طولانی و رسمی سر صف های مدارس انجام نشود

اخبار

سید محمد بطحایی با اشاره به اهمیت ارتباط مدیران با ذی نفعان آموزش و پرورش اظهار کرد: لازم است تا به مدارس برویم و در دفتر مدارس به صورت سر زده و بدون تکلف حضور پیدا کنیم و با مشکلات و مسائل معلمان در مدارس و کلاس‌های درس  از نزدیک آشنا شویم همچنین پاسخگویی سریع به مسائل و مشکلات را در ادامه این طرح لازم دانست.

 

بطحایی با اشاره به افتتاح مکانی برای هیئت‌های اندیشه‌ورز در تهران اظهار کرد: یکی از نکاتی که نمایندگان این هیئت‌ها تاکید می‌کردند، وجود چنین مکان‌هایی در استان‌ها است و این مورد بر توجه به انجام گفت‌وگو و وجود مطالبات در استان‌ها دلالت می‌کند.

 

وزیر دولت دوازدهم با اشاره به گفتمانی که در مورد مسائل آموزش‌و پرورش شکل گرفته است، تصریح کرد: نیاز است تا این گفتمان‌ها به استان‌ها و شهرستان‌ها منتقل شود و این گفتمان و بحث‌ها در این نقاط هم شکل بگیرد و باعث شود مسائل جامعه در تمام سطوح کشور مطرح شود.

 

توجیه مدیران مدارس درباره ممنوعیت ورود کتاب‌های کمک‌آموزشی

 

وی بیان کرد: برای سال تحصیلی جدید نباید کتاب‌های کمک آموزشی در مدارس ابتدایی وارد شود و اگر برای رسانه‌ها نمی توانیم تعیین تکلیف کنیم اما برای مدرسه‌ها می توانیم تصمیم‌های خود را اجرایی کنیم و لازم است که همه مدیران در ممنوعیت ورود کتاب‌های کمک‌آموزشی و آزمون‌ها به مدارس ابتدایی توجیه باشند.

 

بطحایی تصریح کرد: در ایام آغاز سال تحصیلی مرکز نیروی انسانی آموزش وپرورش در ستاد و استان‌ها به صورت شبانه روزی مستقر خواهند بود تا هر مشکلی در مناطق وجود داشته باشد را فورا حل کنند.

 

وی با اشاره به تاکید آموزش و پرورش به توجه به نخبگان گفت: به همین علت اساس نامه‌ای که در مورد مرکز استعدادهای درخشان آماده شد و به شورای انقلاب فرهنگی فرستاده شده، اساس نامه‌ای مناسب و مفید است.پیش‌نویس لایحه رتبه بندی فرهنگیان هم اکنون در کمیسیون‌های دولت است و امیدواریم به زودی بررسی و تصویب شود.

 

بطحایی در مورد طرح ایران مهارت گفت: با توجه به پژوهشی که انجام شده و تحقق موفقیت این طرح، برای سال تحصیلی جدید ۱۰ درصد مدارس کشور تحت پوشش طرح ایران مهارت قرار خواهند گرفت. افزایش مشارکت مردم در آموزش و پرورش لازم است و ما باید از حضور مردم به عنوان ذی نفعان اصلی آموزش و پرورش استقبال کنیم و هرجا که مردم آمادگی دارند از مشارکت آنها استفاده کنیم.

 

ضرورت افزایش حضور کودکان در پیش‌دبستانی

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از موفقیت‌های ما در سال‌های گذشته افزایش دانش‌آموزان پیش دبستانی است و باید مدیران کل مراقبت کنند که درصد حضور کودکان مانند سال‌های قبل رو به افزایش باشد.

 

وی با توجه به مشکلات اقتصادی تولیدکنندگان ایرانی خواستار حمایت از نوشت افزار ایرانی در مناطق و مدارس شد و گفت: مدارس باید در ترغیب دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان برای استفاده از کالاهای ایرانی خصوصا نوشت‌افزارهای ایرانی تلاش کنند.

 

بطحایی از مدیران کل استان‌ها خواست تا در روز اول مهر، آیین‌های آغاز سال تحصیلی برای دانش‌آموزان توام با شادی و نشاط باشد و سخنرانی‌های طولانی و رسمی سر صف های مدارس انجام نشود که این‌ها مواردی است که خاطره خوبی از اولین روز مدرسه برای بچه‌ها به جا نمی‌گذارد.

 

تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *