گسترش مدارس شبانه روزی در سیستان و بلوچستان ضروری است

اخبار

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: گسترش مدارس شبانه روزی و دانشگاههای فرهنگیان برای توسعه آموزش و پرورش این استان یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

 

به گزارش ایرنا آیت الله عباسعلی سلیمانی چهارشنبه شب در نشست شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پوشش تحصیلی دختران در این استان با توجه به تحول فکری و گسترش رویکرد تحصیلی در بین این قشر از جامعه مایه افتخار است.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با قدردانی از خیران و خانواده معظم شهدا در ساخت مدارس مورد نیاز دانش آموز این استان گفت: جذب کمک های مردمی تحولات مطلوبی را در نوسازی و کمک به بهبود سرانه آموزشی این خطه از ایران اسلامی به وجود آورده است.

نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان افزود: همچنین سال گذشته با عنایت رهبر معظم انقلاب بنیاد برکت اقدامات ارزشمندی در حوزه تعلیم و تربیت این استان انجام داد که قابل تقدیر است.

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: با توجه به شعار سال و اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای از ظرفیت دیگر دستگاهها برای مهارت آموزی دانش آموزان استفاده خواهیم کرد.

علیرضا نخعی افزود: هشت مرکز آموزش فنی و حرفه ای با همه امکانات در توافق نامه ای با سازمان برنامه و بودجه در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت که با استفاده از نیروهای خرید خدمت از این ظرفیت برای گسترش آموزش های مهارتی در استان بهره خواهیم گرفت.

 

** ۶ هزار و ۶۰۰ مدرسه در انتظار دانش آموزان

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: ۶هزار و ۶۰۰ مدرسه با ۴۰ هزار فرهنگی برای سال تحصیلی جدید آماده و ساماندهی شده اند.

نخعی افزود: تاکنون ۶۹۲ هزار دانش آموز در مدارس سیستان و بلوچستان نام نویسی کرده اند که پیش بینی می شود تا مهرماه تعداد دانش آموزان به ۷۲۰ هزار نفر برسد که در این صورت نسبت به سال گذشته ۵۵ هزار نوآموز اضافه می شود.

وی بیان کرد: امسال همزمان با استقرار نظام جدید آموزشی، هزار و ۷۰۰ کلاس درس جدید پیش بینی شده که هزار کلاس درس به دانش آموزان پایه دوازدهم اختصاص دارد.

 

** وجود هزار مدرسه زیر ۲۰ نفر در سیستان و بلوچستان

مدیر کل آموزش و پروش سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک هزار مدرسه زیر ۲۰ نفر در استان وجود دارد که سیاست این نهاد کاهش تعداد مدارس کم و افزایش تراکم است.

نخعی از سنجش نوآموزان بدو ورود به مدرسه در سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: سنجش دانش آموزان در این استان در ۴۰ پایگاه در حال انجام است.

وی تاکید کرد: با توجه به کامل نشدن شرایط برای پوشش طرح سنجش برای نو آموزان سیستان و بلوچستان، آموزش و پرورش این استان از ظرفیت دانشگاههای علوم پزشکی نیز بهره می گیرد.

 

** کاهش نقل و انتقالات فرهنگیان در سیستان و بلوچستان

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با بیان اینکه وضعیت نقل و انتقال فرهنگیان در استان متعادل است گفت: سال ۹۳ تعداد افراد متقاضی نقل و انتقال هشت هزار نفر بود که امسال به نصف یعنی حدود چهار هزار نفر کاهش یافته است.

وی افزود: تراز نقل و انتقالات در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان امسال مثبت بوده است.

 

** هفت میلیون جلد کتاب درسی تامین شده است

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: حدود هفت میلیون جلد کتاب درسی با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان برای دانش آموزان این استان تامین شده است.

نخعی اظهار داشت: سیستان و بلوچستان تنها استان کشور است که هنوز کتب درسی مدارس دولتی آن به طور رایگان میان دانش آموزان توزیع می شود.

 

** سرویس دهی۳۷ هزار دانش آموز روستایی و عشایری در سیستان و بلوچستان

مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به سرویس دهی ۳۷ هزار دانش آموز روستایی و عشایری استان ضروری است با همکاری مسئولان شهرستانی وسایل نقلیه مناسب در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

وی گفت: کمیته تامین امنیت ایاب و ذهاب دانش آموزان در سیستان و بلوچستان تشکیل و دستاوردهای خوبی را به همراه داشته است.

 

منبع:اقتصاد ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *